Неїстівний сніданок: як боротися з неякісним харчуванням у школах і яким має бути ланчбокс

Неїстівний сніданок: як боротися з неякісним харчуванням у школах і яким має бути ланчбокс

Харчування має бути смачним та корисним.

Минув лише перший тиждень навчання, а соціальні мережі вже рясніють обуреними коментарями батьків через безкоштовні ланчі, які отримують діти в молодших класах. Батьки пишуть, що давати таке дітям просто не можна.

Що робити, якщо в школі неякісне харчування, та яким має бути ланчбокс у дітей - у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Почорнілий банан, засохлий сир і булка - такий сніданок отримала 10-ти річна Софія в школі. Її мама розповіла "Сніданку", що їсти усе це школярка не стала, а принесла додому: "Сиру із заявлених 30 грамів не було. Там було дві скибочки тоненькі сиру. На смак не можу сказати, чи це сир, чи сирний продукт. Його ніхто не їв, він просто виглядав не їстівним".

Подібними фото й коментарями обурених батьків рясніють соціальні мережі. Своєю чергою, начальник управління освіти Святошинського району Києва каже, що сніданки для малечі мають бути щодня різні. Страви почнуть повторюватися лише за два тижні.

"Наприклад, є день, коли це сендвіч з м'ясом. Повинна бути булочка власного виробництва, тобто виготовлена в самому закладі освіти, в харчоблоці. Повинно бути саме запечена м'ясо, а не куплене в супермаркеті чи на ринку. Це все повинно бути власного виробництва. Є день, коли сендвічів із сиром, коли сендвіч із рибною котленою. Окремий день - це сирники. Знову ж таки це все супроводжується сезонним фруктом", - розповідає Олексій Сукенніков.

Відео Неякісне харчування в школі: що робити батькам та яким має бути ланч-бокс у дітей

Неїстівний сніданок. Минув лише перший тиждень навчання, а соціальні мережі вже рясніють обуреними коментарями батьків. А все через безкоштовні ланчі, які отримують діти в молодших класах. Батьки пишуть: давати таке дітям просто не можна. Що робити, якщо у вашій школі неякісне харчування, та яким має бути ланч-бокс у дітей – дивіться.

Неякісне харчування в школі: що робити батькам та яким має бути ланч-бокс у дітей

Представник столичного управління освіти наголошує, що все має бути свіжим і смачним, а також у достатній кількості. Наприклад, у сендвічі булка не має важити менш 50 грамів, сир - 25, а м'ясо - 30 грамів. Утім, всі ці норми для Києва. Що саме повинні їсти школярі в іншиму місті, можна знайти на сайті місцевого освітнього департаменту. 

Зараз в умовах карантину батькам складніше контролювати якість іжі. Якщо до пандеміїї вони мали право зайти до їдальні та перевірити чистоту, придбати собі страву і скуштувати, то під час карантину, вхід до школи заборонений.

Юрист громадської організації "Батьки SOS" Роман Бондаренко радить виділити когось з батьків, який міг би за цим стежити. "Представник, який би зустрічався з дирекцією школи і доходив до згоди, яким чином це можна перевіряти. Також можна написати звернення до управління освіти. Там уже повинні будуть перевірити якість харчування у школі, а також змусити директора та постачальника їжі виправити ситуацію або ж розірвати з недобросовісним постачальником контракт".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів