Неймовірні місця Херсонщини: які розкоші приховані за непроїзними дорогами

Дата публікації
Перегляди
4205
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Неймовірні місця Херсонщини: які розкоші приховані за непроїзними дорогами

Рожеве озеро / Фото: ТСН.ua

ТСН поїхала до Херсонської фортеці, Олешківських пісків та цілющого рожевого озера.

Лани широкополі, і Дніпро, і кручі, над ставами верби зеленіють – тут просто неможливо не згадати Тараса Шевченка, і це Херсонщина. На тлі такої краси тьохкає серце українського патріота. Тут багато води. Є своя пустеля. І рожеве озеро біля села Григорівка. Наприкінці 60 років минулого століття на мілководдя Сиваша впав радянський військовий літак. Пілоти катапультувались, не постраждали, військові швиденько приїхали і вивезли усе, що від літака залишилось. Але утворилась яма, яка почала наповнюватись цілющою водою просто нереально рожевого кольору. Вона не менш цілюща за Мертве море, йдеться у сюжеті ТСН.

Дніпровські плавні - містичне королівство води, заростей, латаття і живих істот - просто з очеретів за подорожніми стежать червонокнижні птахи і нечервонокнижні туристи. Херсонською фортецею тут пишаються, вона на гербі міста. На Херсонщині заповідник на заповіднику, наприклад Олешківські піски – друга за розміром пустеля Європи. Херсонські кручі, які місцеві називають скелями, там де степ єднається з Дніпробузьким лиманом. Серед цілої сім'ї херсонських маяків є навіть один степовий – працює на Бузький лиман.

До "раю" веде пекельна дорога із Чаплинки – в омріяну Григорівку, де і розташоване Лемурійське озеро, яке ніхто так офіційно не називає. Поціновувачі цілющої грязі і молодильної води в мережі діляться враженнями: на рожевому озері зникають шкірні хвороби і всі запалення.

Рожеве озеро на Херсонщині - місце, де зникають хвороби і з’являється надія

Рожеве озеро на Херсонщині - місце, де зникають хвороби і з’являється надія

Володимир Виговський – місцева зірка і приклад живої надії. Його привезли сюди вмирати з відмовою внутрішніх органів і псоріазом. А він зцілився сам і разом із сільською владою почав облаштовувати територію для інших хворих. Отак собі лежиш на воді, як поплавок, і дивишся на завод "Кримський Титан" вдалині. Пан Виговський запевняє: таке сусідство не шкодить.   

Жити біля озера – хіба в наметі чи машині. А якщо хочеться в хаті, треба їхати у Григорівку, де селяни, кожен у себе, облаштували для гостей зелені садиби. Є навіть інтернет. А от з вільними місцями в сезон вже проблема - треба розбудовувати курорт.

"В нас є ряд інвестиційних проектів, починається будівництво міні-готельного комплексу і ресторан, з віп-номерами", - розповідає голова Григорівки і заразом всієї Присиваської об'єднаної територіальної громади, куди увійшли п'ять сіл із казковими берегами, Сергій Кліщевський.

Про пекельні дороги очільник села відповідає: "Виділені кошти з держбюджету. Десь через місяць проблема буде вирішена". Але це про ямковий ремонт, а нову дорогу обіцяє за рік. Добра дорога відкриє українцям весь потенціал Присивашшя.

Ведуча ТСН Юлія Бориско

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4205
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація