Неймовірний сморід і рештки. На Львівщині зловмисники облаштували масштабний "цвинтар тварин"

Кістки й калюжі зі смердючою рідиною, яка проступає крізь землю: так виглядає незаконний могильник.  

Поліція Львівщини розшукує зловмисників, які облаштували під Жовквою цвинтар тварин, площею в 50 гектарів. Скотомогильник виявили місцеві жителі: це десятки ям із тушами тварин. Останки фактично не прикриті землею, вони розкладаються просто неба. Активісти звинувачують місцевий кісткодробильний комбінат. Мовляв, замість того, аби спалювати тварин у крематорії, його керівництво в такий спосіб економить гроші, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30

Голова екологічної комісії Жовківської міськради Ігор Муравський каже, що невідомі поспіхом почали присипати туші, коли активісти зацікавилися скотомогильником. 

Кістки, рештки тварин і калюжі зі смердючою рідиною, яка проступає крізь землю: так виглядає незаконний могильник, що лише за два кілометри від містечка Жовква. Його масштаби дуже добре видно з висоти.  

Тут настільки неймовірний сморід, що дихати без маски просто неможливо. Туші тварин присипали лише кількома сантиметрами піску і ґрунт просідає під ногами. 

Уже сьогодні на місці несанкціонованого захоронення тварин працюють фахівці екологічної інспекції. Результати аналізів мають показати наскільки небезпечною є ця територія.

"Якщо підтвердяться ті факти, що тварин з різними хворобами просто захоронювали, то це є така невеличка катастрофа місцевого значення", - вважає еколог Марко Шпикула.

У виникненні могильника активісти підозрюють місцевий комбінат із переробки туш, що розташований поруч. Там відходи мали би спалювати в крематоріях. Люди переконані, що підприємство бере гроші за утилізацію, але матеріал просто викидає. Водночас директор Жовківської філії ДП "Укрветсанзавод" Михайло Клин усе заперечує.

"Ні, від нас не виїжджає нічого. Щоб до нас не везти і не платити за утилізацію, то везуть під завод і викидають. Тож наші послуги платні", - розповів він. 

Місцевим жителям вдалося відзняти, як останки тварин на території комбінату спалюють просто неба, що порушує всі санітарні норми. Директор запевняє, що це також неправда.

"Та є відео, але з котла як викидають - воно парує, воно свіже… Може і самозаймання було. То одиночне таке…", - прокоментував він відео. 

Кореспондент ТСН Степан Грицюк

ВідеоНа Львівщині поліція розшукує зловмисників, які облаштували під Жовквою цвинтар тварин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: