Незаконне вирубування Карпатських лісів: Рада значно посилила відповідальність "чорних лісорубів"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кримінальна відповідальність наставатиме після вирубування деревини на 19 тисяч гривень.

У вересні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. У положенні про розмір "істотної шкоди довкіллю", за яку передбачається вже кримінальна відповідальність, зазначено, що це шкода у розмірі понад 2 тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

При цьому помилково або зумисно не врахували, що у кримінальному законодавстві неоподаткований мінімум становитиме не 17 гривень, а 960 гривень. Як наслідок, декриміналізовані усі незаконні рубки, де завдана шкода складає менше 2 мільйонів гривень, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Це означає, що без всякого страху можна вирубати приблизно 70 лісовозів, або близько 12 залізничних вагонів з нелегальним лісом. Головне, щоб сума збитків назбиралася менше 1 мільйона 910 тисяч. Лиш досягши цієї межі поліція зможе пред'явити вам кримінал.

ВідеоВРУ прийняла зміни до закону щодо відповідальності за розкрадання лісів  

ТСН.Тиждень розказував про "чорних лісорубів", які фактично безкарно вирубують карпатські ліси, роблять гори майже лисими, нищать еко-систему і ставлять під загрозу всіх, хто живе там поряд. І про хитрий закон, який не карав за це, а навпаки - стимулював рубати ще більше. Ще у квітні стало зрозуміло: все залежить тільки від чесності та небайдужості тих, хто засідає зараз у Верховній Раді. І от цього тижня напередодні нових запланованих протестів потреба в них відпала.  

ВРУ прийняла зміни до закону щодо відповідальності за розкрадання лісів  

Тобто це настільки розв’язувало і так розв’язані руки "чорних лісорубів", що ліс майже безкарно можна було красти гектарами. І максимум, що загрожувало - дрібний  штраф.

Після цього ТСН випустила низку сюжетів про діяльність от таких "чорних лісорубів", які незаконно нищили старовинні Карпатські ліси.

І раптом чи то воістину воля нардепів, чи саме активний тиск з боку лісозахисників, чи вихід нашого сюжету, чи ж усе разом взяте. Але через півтора тижні після нашого ефіру, 25 квітня, парламент більшістю ухвалює закон  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів".

Простими словами це означає одне. Уже не 70 лісовозів. Для криміналу достатньо незаконно спиляти дерев на трохи більше 19 тисяч гривень.

Але раділи лісозахисники невеличкій перемозі рівно місяць. Бо закон парламент поміняв і ухвалив. Лиш толку з нього, якщо документ не підписаний президентом.

А отже – весь цей час ліс і далі розтягували по пилорамах. А тепер уявіть собі – до акції лісозахисників під Адміністрацією залишалося менше доби, як її раптом самі ж організатори скасовують. Чому? Тому що в цей же час багатостраждальний закон, яким можна бодай налякати "чорних лісорубів" - президент таки підписує.

Що це - збіг обставин? Та, врешті, це уже не важливо. Важливо, що з’явився бодай імовірний важіль хоч якось вплинути на те, що, здається, зупинити уже неможливо.

Андрій Орляк

Залиште свій коментар

Вибір редакції