Незаконні мігранти можуть врятувати економіку України

Нелегальна міграція, з якою успішно бореться ЄС, можуть стати як лихом для України, так і врятувати її економіку.

В Україні почнуть осідати потенційні біженці з Азії та Африки, які нині використовують країну як проміжний пункт до Західної Європи. Європейський Союз все щільніше закриває свої кордони для небажаних «гостей» і потрапити туди все складніше.

Крім того, настрої щодо вихідців з мусульманських країн стають усе радикальнішими, що робить Східну Європу привабливішою для них.

На думку завідувача відділом міграційних досліджень Інституту демографії Академії наук Олексій Позняк вважає, якщо ЄС зможе домогтися різкого збільшення ефективності виявлення нелегалів, ми зіштовхнемося з тим, що багато хто з них осяде у нашій країні.

Водночас, Україна сьогодні – чи не єдина країна в регіоні, що не замислювалась над проблемою нелегальної міграції. Зокрема, наша держава не має договору про реадмісію з Росією, і це при тому, що, за офіційним даними, понад 80% затриманих нелегалів потрапляють в Україну через «прозорий» українсько-російський кордон.

«Я колись спілкувався з представниками прикордонної служби, вони кажуть, що навіть якщо російським прикордонникам показуєш сліди на снігу, вони однаково на це не реагують», - сказав Позняк.

Водночас договір про реадмісію Київ підписав з усіма західними сусідами, зокрема з Польщею і Словаччиною, через які проходять основні потоки нелегальної міграції з України. До того ж договору про реадмісію з сусідами не підписала Білорусь, і ЄС вигідніше вважати, що нелегал прибув з України.

Іншими словами, до України відправляють майже всіх, кого піймали неподалік східного кордону ЄС. Попри всю очевидну необхідність, у 2006 році в Україні знову - вже усьоме - ліквідували Державний комітет з питань міграції.
Але проблему незаконної міграції Україна могла б повернути собі на користь, якби цілеспрямовано займалася міграційною політикою.

З економічної точки зору, у найближчі роки буде просто необхідно залучати робочу силу з-за кордону. Кількість непрацездатного населення в країні незабаром може перевищити кількість працюючих. І для збереження соціальних стандартів необхідно буде залучати працездатне населення з бідніших країн.

Експерти порахували, якщо брати тільки демографічний критерій, щоб компенсувати зменшення кількості населення, Україні необхідно залучати в країну близько 340 тисяч осіб щорічно.

Зараз в Україні, за даними ООН, перебуває 6,7 млн. нелегальних мігрантів, хоча Позняк правдоподібнішою цифрою вважає кілька сотень тисяч.

Читайте також:

Чехія закриває вакансії для українців

3,5 млн. українців працюють у Росії на заробітках

Нелегали проникли на фабрику Mars в цистерні з какао

Нелегальні мігранти "атакують" Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: