Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Незрячі українці шукають волонтерів, щоб не бути заручниками у домівках

Значна частина з них практично на вулицю не виходить.

В Україні нараховується близько 300 тисяч осіб з вадами зору. Це навіть більше, ніж населення наприклад - такого обласного центру, як Полтава. Багато з них адаптувались до умов життя. Однак є й ті, які  сидять  заручниками у  домівках.  Незрячі українці шукають волонтерів, які могли б супроводжувати їх, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Значна частина незрячих українців практично на вулицю не виходить. Чинників багато  -  необлаштована інфраструктура, небажання бути комусь тягарем або ж банальний страх перед перешкодами.

Щоправда, через соціальні мережі, незрячі закликають охочих стати волонтерами для осіб з вадами зору.  Мовляв, це були б нові знайомства та спілкування і розвиток для незрячих у соціумі.

Волонтери для незрячих стають своєрідними провідниками у світі, адже під час спільних прогулянок мають озвучати всі перешкоди, які можуть трапитися на шляху і описувати все, що бачиш.

ВідеоНезрячі українці через соцмережі шукають волонтерів, які могли б допомогти їм пізнати світ

Життя в цілковитій темряві. Без барв, а інколи ще й людського розуміння. В державі сьогодні нараховується 300 тисяч осіб з вадами зору. А це більше, як населення обласного центру Полтави. Багато з них адаптувались до існуючих умов життя. Однак є й ті, які через відсутність інфраструктури, заручники у себе ж вдома. Аби виправити цю ситуацію, незрячі українці через соціальні мережі шукають волонтерів, які могли б супроводжувати їх та допомогли пізнати світ по-новому.

Незрячі українці через соцмережі шукають волонтерів, які могли б допомогти їм пізнати світ

На жаль, на понад чотири тисячі незрячих у Києві та області волонтерів - від сили півсотні. Натомість у Харкові гіда для людей з вадами зору можуть надати в центрі зайнятості.

Нагадаємо, що у мережі ресторанів швидкого харчування McDonald's з'явилося меню для незрячих і слабкозорих відвідувачів.

Тактильне меню віддруковано рельєфно-крапковим шрифтом. Співробітники закладу будуть надавати його на прохання відвідувача. Нововведення стало частиною програми компанії по створенню безбар'єрного середовища для людей з обмеженими можливостями. 

Кореспонденти ТСН Маріам Оганнисян, Мар’я Уманська.

Вибір редакції