Незвичні властивості аспірину, які допоможуть використовувати його в господарстві

Незвичні властивості аспірину, які допоможуть використовувати його в господарстві

Цікаві властивості аспірину: де його можна використовувати? / Фото: pixabay.com

Коли у людини болить голова, перша таблетка, яка спадає на думку, - це аспірин. Водночас його можна використовувати не лише за прямим призначенням. Читайте про незвичні властивості аспірину в матеріалі ТСН.ua.

Для пошкодженого волосся

Якщо ваше волосся надто сухе та ще й пошкоджене, не поспішайте використовувати магазинні засоби. Аспірин впорається з цією проблемою не гірше.

З таблеток можна приготувати живильну маску. Для цього розмішайте в склянці теплої води весь блістер подрібненого аспірину. Акуратно нанесіть на волосся після його миття. Зачекайте 15 хвилин. Потім змийте.

Від мильного нальоту

Після того, як ви прийняли душ або поніжилися в теплій ванні, на поверхнях часто залишаються розводи від мила. Додайте до свого мийного засобу, яким ви очищаєте раковину та ванну, п'ять таблеток аспірину. Ви надовго забудете про цю проблему.

Суміш потрібно розпилити на всі поверхні, залишити на пів години, потім змити й насолоджуватися чистотою.

Видалення плям від поту

На одягу часто залишаються неприємні плями від поту, які потім важко очищаються. Особливо ця проблема актуальна влітку. Щоб відмити плями й позбутися стійкого запаху, змішайте трохи подрібненого аспірину з теплою водою та нанесіть на одяг.

Через добу виперіть річ так, як це зазначено в інструкції від виробника. Можете бути впевнені, що плями ви більше не побачите.

Боротьба з акне

Аспірин має протизапальну дію. Тому ці таблетки допоможуть заспокоїти шкіру. Неодмінним інгредієнтом аспірину також є саліцилова кислота, а вона, як відомо, постійно використовується в лікуванні вугрів.

Щоб приготувати лікувальну суміш, потрібно змішати 2-3 таблетки аспірину з лимонним соком. Нанести на всі проблемні ділянки й залишити на кілька хвилин. Потім змити.

Увага: цю суміш не можна наносити на обличчя, якщо ви збираєтеся виходити на сонце.

Від лупи та укусів комах

Якщо ви давно й безрезультатно боретеся з лупою, можете спробувати такий спосіб. Візьміть 2 таблетки аспірину і додайте до пляшки свого звичайного шампуню. Залиште на кілька хвилин, щоб аспірин розчинився.

Аспірин також позбавить вас від неприємних відчуттів після укусу комах. Нанесіть трохи аспіринової пасти (таблетка + тепла вода) на укуси, щоб вони не свербіли.

Як органічне добриво

Щоб допомогти рослинам краще боротися з інфекцією, подрібніть аспірин і додайте його у воду (одна таблетка на 4 літри). Таке добриво допоможе в різних випадках:

  • після пересадження рослини;
  • після зрізання деяких стебел;
  • після клонування.

А ще саліцилова кислота, яка міститься в таблетках аспірину, може підвищити морозостійкість рослин. Популярні ліки від болю часто використовують і для того, щоб зробити плоди більшими й соковитішими.

Якщо додати до вази з подарованим букетом одну таблетку аспірину, квіти простоять довше.

Бонус: аспірин для автомобілістів

Електроліти - важлива частина акумулятора автомобіля. Однак інколи він потребує додаткової їх порції, щоб машина завелася. Цікаво, що аспірин є чудовим електролітичним стимулятором. І він допоможе вийти зі складної ситуації. Що потрібно робити: від'єднати кришку батареї та кинути до кожної комірки по одній таблетці аспірину.

Теоретично аспірин спричинить хімічну реакцію, яка перетворить частину сірчаної кислоти на оцтову. Цієї потужності має вистачити, щоб авто завелося.

Повʼязані теми:

Наступна публікація