Президент підписав закон, який дозволяє укладати  договори в електронній формі

Також закон забороняє банкам вимагати переклад рахунків українською мовою.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє укладати зовнішньоекономічні договори в електронній формі. Про це повідомляє прес-служба президента.

Новий закон дозволяє мінімізувати бюрократичні бар'єри під час процесу укладання зовнішньоекономічних контрактів, зарахування валютного виторгу, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

"Переходимо від електронних закупівель до електронного укладання контрактів. Нарешті це відбулося", - сказав глава держави.

Окрім того, закон забороняє банкам вимагати переклад документів українською мовою, у випадку, коли вони були оформлені англійською. Тепер установи будуть самі займатися перекладом.

За законом, рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом і може бути підписаний за допомогою електронного підпису, чи інших його аналогів.

Як зазначає AIN.ua, до прийняття закону інвойс по бухгалтерському обліку не був первинним документом, а так як віднині він таким став, це значно полегшить облік та процеси оподаткування. Крім того, банки зможуть ідентифікувати експортні операції, але валютний контроль експорту послуг ліквідується. Для підтвердження того, що операція є експортом послуги, банк може вимагати інвойс.

За словами Порошенка, цей крок є важливим на шляху до створення сприятливого інвестиційного клімата.

"Сьогодні це перший крок для того, щоб озброїти всіх, починаючи від бізнесмена і закінчуючи Прем'єр-міністром, аргументами чому інвестори мають прийти сюди, чому тут будуть створені фантастичні умови для того, щоб вести бізнес", - заявив президент.

Нагадаємо, раніше Національний банк України анонсував випуск власної електронної валюти на базі Національної платіжної системи "Простір". Зазначимо, що лектронні гроші є важливим концептом електронної комерції та електронного урядування.

ВідеоКабінет міністрів України створив Офіс із залучення та підтримки інвестицій в Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: