Ні одружитися, ні купити квартиру, ні скласти заповіт без ТЦК: в Мінюсті пояснили, коли потрібен військово-обліковий документ

Ні одружитися, ні купити квартиру, ні скласти заповіт без ТЦК: в Мінюсті пояснили, коли потрібен військово-обліковий документ

Військовий квиток / Фото: ТСН.ua

Денис Малюська наголосив, що, говорячи про адміністративні послуги, він мав на увазі лише ті, що належать до його відомства.

У громадян України можуть попросити пред’явити військово-обліковий документ під час надання адміністративних послуг, які входять до компетенції органів Міністерства юстиції.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у коментарі "Апострофу".

Малюська наголосив, що, говорячи про адміністративні послуги, він мав на увазі ті, що належать до його відомства.

Зокрема, це:

  • реєстрація права на нерухоме майно та бізнес (зокрема – вирішення питань банкрутства);
  • реєстрація актів цивільного стану;
  • нотаріальні послуги;
  • міжнародна правова допомога.

"Наприклад, реєстрація транспортного засобу: до цього ми не маємо стосунків, це послуга МВС. І радити, чи вимагати під час реєстрації автомобіля військовий квиток – це не наша компетенція. А от коли йдеться про реєстрацію шлюбу, там у заяві є графа, пов'язана із ставленням до військової служби. І у РАГСі цілком можуть попросити показати військовий квиток. Але можуть і не просити – просто записати за словами нареченого номер документа. А можуть взагалі вписати до графи: військово-обліковий документ не пред'явлено", – розповів Малюська.

Втім, від початку повномасштабної війни з Росією під час реєстрації шлюбу військово-обліковий документ просять показати все частіше.

Міністр зазначив, що ця норма вже частково практикується, і підкреслив, що критично важливих послуг вона не стосується.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Міноборони дали пояснення, чи з’являться в "Резерв+" повістки на ВЛК.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Мобілізація в Україні 2024
Наступна публікація