"Нічийні" запаси ртуті загрожують тисячам киян

Прямо у столиці, поруч з метро і великим базаром, залишається велика кількість небезпечних хімічних речовин.

Жителі столичного Лівобережжя мешкають поруч із гігантськими покладами ртуті й дусту. На території колишнього хімічного заводу "Радикал" - досі не утилізовані величезні запаси цих хімікатів. Завод уже давно збанкрутував, а от хімікати залишили "в подарунок" киянам.

Представник Міністерства охорони навколишнього середовища Олена Назарчук запевняє, що всю ртуть та інші небезпечні хімічні речовини вже вивезено. Там залишилися тільки ґрунт, конструкції, обладнання, які повністю просякли ртуттю.

"Заплановано було протягом цього і наступного років повністю розібрати цех і найнебезпечніше обладнання. Спочатку планувалося, що ця територія буде заасфальтована, що там ніколи нічого не буде", - пояснює вона.

Насправді територія колишнього заводу вже давно розпродана. Нові власники, якраз, і мають опікуватись очищенням ртутних цехів - запевняють столичні урядники.

Що насправді зберігається на території колишнього хімічного гіганта - достеменно невідомо. Туди нікого не пускають. На якій стадії роботи з очищення території - дізнатися неможливо. Санатори заводу зголошуються лише показати, що небезпечні цехи добре охороняють.

Дізнатись якусь інформацію від міських урядників, теж важкувато. Роботи з очищення не менше, ніж на рік. Вартість - дев'яносто п'ять мільйонів гривень.

Те, що прямо у столиці, де поруч метро і великий базар, - залишається велика кількість небезпечних хімічних речовин - підтверджують і в МНС.

Керівник Київського екологічного центру Володимир Борейко на заводі був не раз. За його інформацією, на землі, просоченій хімікатами, планують нове будівництво.

"Ми бачили документи. Щоб продати під якісь нові будинки, їм треба прибрати залишки цехів, щоб будували. Очистити без зайвого шуму і продати", - каже еколог.

Читайте також:

У Сімферополі на смітнику знайшли 50 кг ртуті

Економні лампи небезпечні через ртуть

Китайці випадково переплавили радіоактивний метал

МНС влаштовуватиме у Чорнобилі "сафарі"

ВідеоПо сусідству із ртуттю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: