Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нічний невидимий вбивця: як уві сні вберегтися від чадного газу

Отрута може заповнити приміщення навіть від газового котла, мангала і барбекю.

Нещодавно Україну сколихнув страшний випадок, коли в Бердичеві вчаділо одночасно восьмеро людей. Чимало українців задалися питанням, як уберегти власне життя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пан Володимир Голіяд знає, як безпечно розтопити піч: спочатку слід відкрити димар і перевірити тягу. "Якщо нема тяги, то воно ж буде сюди – увесь дим буде в хату йти", - пояснює чоловік. Пані Марія Боровик давню піч використовує, як ліжко, а топить її дровами. Каже, так було все життя, але пожежники Бориспільського району під час рейду пояснюють, що не все в мешканки села Сошників обладнано правильно. "Перед топкою, перед отвором, повинен бути металевий лист", - пояснюють вони, але одразу ж визнають, що проти чадного газу метал безсилий.

ВідеоТСН дізналась, як не стати жертвою чадного газу

Його називають "невидимий убивця". Чадний газ не має кольору, запаху, смаку. Позбавляє життя за хвилини. Втім, якщо ви далеко від отруйного джерела і не спите, є шанс вберегтися. Нещодавно Україну сколихнув страшний випадок - у Бердичеві вчаділа одночасно ціла родина. Чадний газ може заповнити приміщення навіть від газового котла, мангала і барбекю.

ТСН дізналась, як не стати жертвою чадного газу

Рятувальники пояснюють, що коли заслінка комина відкрита і надходить кисень – полум’я велике, виділяється безпечний вуглекислий газ. Але необачні господарі часто закривають заслінку до того, як вугілля догоріло – щоб вберегти тепло. Кисню тоді в пічці мало, натомість утворюється чадний газ, молекули якого миттєво зв’язуються з гемоглобіном, кров переносить уже не кисень, а отруту, і люди задихаються.

Голова відділення токсикологічної реанімації цієї зими витяг з того світу десятьох необачних громадян. Медик каже, що їхнє щастя полягало в тому, що не встигли заснути. Попри ярлик "невидимий убивця", чадний газ можна відчути і врятуватися, а от якщо спиш – то це вірна смерть. "Якщо людина в русі, тоді будуть якісь симптоми – запаморочення, головний біль. Ознаки нестачі кисню в організмі", - пояснив Микола Калиш.

Фотогалерея Загибель родини в Івано-Франківську. Від чадного газу померла відома поетеса та цілителька (3 фото)

Рятувальник Олексій Каленський вважає, що найбільше отруїтися чадним газом ризикують бідні і питущі родини, де не дбають про пічне опалення. "Найчастіше це тріщини в димарях. Будь-який димар – має труситися сажа, а є такі, що не трусять сажу. Хоч би раз у три місяці. Роблять димарі з порушенням вимог пожежної безпеки – без протипожежної розділки", - пояснив він. Для тих, хто не вміє трусити сажу, є ще один засіб уберегти життя – це сигналізатор чадного газу. Він коштує 450 гривень, вішається на стіну та має гучним звуком оповістити про небезпеку.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції