Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нічого спільного з агресором: Порошенко розповів про зміну календаря військових свят в Україні

Україна має повернутись до витоків власної історії.

Порошенко хоче очистити українську армію від небезпечних рудиментів радянсько-російської ідеології шляхом зміни військового календаря.

Про це йдеться на сайті президента.

За словами Порошенка, Україна повертається до витоків власної історії. Президент розповів, що вже затверджена Програма заходів щодо відновлення та впровадження національних бойових традицій у ЗСУ.

"Армію остаточно очистять від усіх небезпечних рудиментів радянсько-російської ідеології, які негативно впливають на бойовий дух українського війська", - сказав Порошенко. Він також додав, що такі рудименти паморочать голову українцям облудними пропагандистськими штампами, що утримують на ментальній орбіті Росії.

"У нашому військовому календарі не має бути нічого спільного з країною-агресором", - підкреслив президент.

Голова держави нагадав, що ще 2014 року було покладено край "давній і дивній традиції святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором". Тоді він скасував "Дєнь защітніка Атєчєства" і запровадив День захисника України, призначивши його на 14 жовтня – козацьке свято Покрови.

Окрім цього, 21 листопада минулого року вперше відзначали День Десантно-штурмових військ ЗСУ. Раніше його святкували 2 серпня, не замислюючись, що то дата першого стрибка парашутистів в Московському військовому окрузі. Не забув глава держави і про День українського прикордонника, який призначили на 30 квітня.

Нагадаємо, Порошенко переніс день святкування Дня прикордонника. За словами Порошенка, "це свято має, нарешті, стати співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні. А сучасна Україна є історичною спадкоємицею УНР та Гетьманської держави".

Залиште свій коментар

Вибір редакції