Нідерландські прокурори довели пряму участь Росії у війні на Донбасі

Нідерландські прокурори довели пряму участь Росії у війні на Донбасі

Associated Press

Підозрюваних судитимуть за законами Нідерландів

У Нідерландах у суді над підозрюваними у справі збитого малайзійського Боїнга прокурори знайшли беззаперечні докази прямої участі Росії у війні на Донбасі.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Підозрюваних у справі збитого над Донбасом літака судитимуть за законами Нідерландів, які передбачають суворі покарання, заявили в тамтешній прокуратурі. Там постановили, що на підсудних не поширюється так званий “імунітет комбатанта”. Це поняття з міжнародного права, яке означає, що учасники військових конфліктів інколи звільняються від кримінальної відповідальності.

Сьогодні нідерландська прокуратура, яка виступає стороною обвинувачення у цьому процесі, зосередилася на ролі перших чотирьох фігурантів справи, яких звинувачують у причетності до трагедії. І почала із того, що пояснила, на думку прокурорів, їх дійсно можна судити за законами мирного часу, і можна судити у Нідерландах.

Так званий “імунітет комбатанта”, який забороняє переслідувати військових в іноземних країнах проти цієї четвірки застосувати не можна, бо для цього мають бути дотримані жорсткі умови: це має бути міжнародний конфлікт, військові мають належати до офіційних збройних сил і вони не можуть порушувати міжнародне гуманітарне право. І саме міжнародне гуманітарне право, на думку нідерландської прокуратури, і на думку міжнародного слідства, масово порушували учасники незаконних збройних формувань, що називають себе “ДНР”. «Знущання, приниження, тортури, все це відбувалося у порушення правил військових конфліктів. У перехоплених переговорах бойовики регулярно згадували про ув’язнення людей у підвалах. Існують звіти міжнародних організацій про те, що відбувалося у цих підвалах. Вони включають в себе страти, тортури, нелюдське ставлення у широких масштабах», - заявляє прокурор Вард Фердинандуссе.

А ось про природу конфлікту на сході України прокуратура вирішила не висловлюватися. Каже, зараз в цьому нема необхідності, і без цього є підстави судити перших чотирьох обвинувачених. Але, якщо суд вирішить, що це варто зробити, матеріали справи дозволять це зробити.

Підозрюваних у справі збитого малайзійського "Боїнга" судитимуть за законами Нідерландів

Підозрюваних у справі збитого малайзійського "Боїнга" судитимуть за законами Нідерландів

Ще одна гучна заява, яка пролунала в залі суду сьогодні - нідерландський прокурор Вард Фердинандуссе заявив, що попри те, що російський уряд завжди відкидає звинувачення у причетності до конфлікту, і вплив на збройні групи на окупованій частині Донбасу, слідство встановило, що як мінімум в липні 2014 року, коли сталася трагедія, Росія була безпосередньо причетна до збройного конфлікту. Слідство зібрало свідчення, що Російська Федерація постачала збройним групам на Донбасі зброю, засоби для секретної комунікації, якими користувалися бойовики, і за допомогою яких Росія контактувала із ними. Росія була причетна до рекрутингу бойовиків, і платила їм.

Також слідство з’ясувало, що російські службовці брали участь в організації та координації збройних груп, і справа містить також дані про пряму участь Росії в конфлікті. Зокрема, здійснювала атаки артилерією, підтримку з повітря, і доправляла військових через кордон. 

Наступна публікація