Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нідерландський суд не зміг вирішити, кому належить "скіфське золото"

Остаточне рішення щодо "скіфського золота" можуть винести через 6-9 місяців.

Апеляційний суд Амстердама (Нідерланди) просить додаткову інформацію щодо спору України та музеїв окупованого Росією Криму за так зване скіфське золото. Поки скіфські скарби залишатимуться в нідерландському музеї Алларда Пірсона. 

"Сторони представили свої думки з поясненнями та думками експертів, але Апеляційному суду, проте, необхідна додаткова інформація", - йдеться у пресрелізі суду.

Зазначається, що сторони отримали два місяці для надання запитуваної інформації. "Потім суд розгляне справу далі. Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців", - вирішив суд.

Нагадаємо, в лютому 2014 року до Нідерландів на виставку вивезли експонати із українських музеїв, що розташовані в Криму, а повертати їх вимагали музеї, підпорядковані окупаційній російській владі. Колекція скіфських скарбів належить не конкретним музеям, а музейному фонду України, однак повернути їх без суду нідерландська сторона відмовлялася.

Серед експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, коштовне каміння та мечі стародавніх греків та скіфів. Вартість колекції оцінюється в $ 1,5 млн.

14 грудня 2014 року Окружний суд Амстердама вирішив повернути Україні колекцію експонатів кримських музеїв, відому як "скіфське золото".  Аргументували це тим, що експонати належать музейному фонду країни і мусять туди повернутися.

Але музеї окупованого півострова це рішення оскаржили. Розгляд апеляційної скарги розпочався в березні цього року. 

Відео Апеляційний суд Амстердама не виніс конкретного рішення у справі про повернення скіфського золото

Колекцію скіфського золота вивезли з Криму на виставку до археологічного музею нідерландської столиці у 2014 році. Та, коли Росія анексувала півострів, постало питання - куди повертати скарби. 2016 року окружний суд Амстердама постановив - повертати скіфське золото треба саме Україні, але влада анексованого Криму оскаржувала рішення.  

Апеляційний суд Амстердама не виніс конкретного рішення у справі про повернення скіфського золото

Залиште свій коментар

Вибір редакції