Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ніхто не зацікавлений в простої ХТЗ, але є надія, що завод запрацює - керівник заводу

Підприємство до кінця року могло б справити 1218 тракторів.

ПАТ "Харківський тракторний завод" розраховує на адекватність влади і сподіваються, що "нагорі" будуть прийняті правильні рішення, а з підприємства знімуть "абсурдні" звинувачення. Про це в своєму інтерв'ю українським ЗМІ повідомив виконуючий обов'язки генерального директора ХТЗ В'ячеслав Шевченко, коментуючи чергову ситуацію на підприємстві.

Як відомо, в кінці поточного тижня виповнюється рівно сім місяців з моменту припинення роботи заводу.

"За нашими підрахунками, до кінця року ми могли б виробити близько 1218 тракторів, що забезпечило б дохід у розмірі понад 1098 млн грн з урахуванням податку на додану вартість. Якщо говорити в цілому, то за період простою підприємством отримано прямий в розмірі 92,5 млн грн. Якщо врахувати витрати на запуск виробництва, на відновлення втрачених ринків збуту, то загальний збиток від простою ХТЗ перевищить 300 млн грн", - підкреслив В'ячеслав Шевченко.

На його думку, постраждала і економіка України. Так як 60% виручки заводу традиційно були пов'язаны з експортом продукції, результатом простою стало недонадходження в країну близько 25 млн дол., тоді коли вітчизняні аграрії, навпаки, були змушені витрачати свою валюту на закупівлю дорогої імпортної сільськогосподарської техніки. "Сукупно через зупинку Харківського тракторного заводу бюджету в поточному році недоотримує понад 61 млн. грн. Це без обліку податку на прибуток", - додав Шевченко.

Керівник Харківського тракторного заводу акцентував увагу на тому, що, водночас, певний оптимізм керівництва ХТЗ вселяють ті сигнали, які дає Генеральна прокуратура, де пройшла зустріч з представником підприємства.

"У нас немає підстав не довіряти щирості намірів Генпрокуратури і особисто Юрія Луценка, який доручив своєму першому заступнику Дмитру Сторожуку об'єктивно і всебічно розслідувати факти тиску необґрунтованого тиску на бізнес. Принаймні, спілкування з Дмитром Сторожуком нас надихнуло, так само як і підтримка "адвоката бізнесу" Оксани Мальованої і нардепа Оксани Продан, відомої своєю активністю по захисту прав підприємців", - зазначив В'ячеслав Шевченко. "Ми бачимо, що ніхто не зацікавлений у продовженні патової ситуації на ХТЗ. І ми не залишаємо надію, що "нагорі" будуть прийняті правильні рішення, які знімуть із заводу всі нинішні абсурдні звинувачення. А ХТЗ знову запрацює на благо харків'ян і України", - підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, кілька місяців тому легендарне харківське підприємство, яке опинилося в кризовому становищі, придбав власник групи DCH Олександр Ярославський. Ситуацію навколо підприємства Ярославський, згідно з інформацією прес-служби DCH і керівництва ХТЗ, детально описував під час особистих зустрічей з Президентом України Петром Порошенком, послом США в Україні Марі Йованович, а також з її попередником Джеффрі Пайєттом.

Крім того, ЗМІ повідомляли, що під час вересневого інвестиційного форуму в Харкові міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав ситуацію на ХТЗ "лакмусовим папірцем для влади", а глава уряду Володимир Гройсман під час одного з виступів підкреслив значимість машинобудівної галузі та виробництва тракторної техніки для розвитку вітчизняного АПК.

Залиште свій коментар

Вибір редакції