"Ніколи не було, і знову": ідея скоротити навчання в автошколах викликала неоднозначні оцінки експертів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчителі водіння вважають, що і так працюють на межі мінімально можливого.

В уряді хочуть скасувати обов'язкові лекції для майбутніх водіїв та обмежитися лише іспитами. Спрощення процедури отримання прав на керування автомобілем має зменшити корупцію та полегшити життя українцям, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Майбутня водійка, а поки що учениця, намотує кола на тренувальному майданчику, поруч сидить інструктор, який час до часу підгальмовує, аби вона не в’їхала в перешкоди та радить, як вчинити краще. Але невдовзі обов’язкові лекції та практичні заняття можуть скасувати. Навчитися їздити без інструктора і отримати посвідчення водія можна буде в чотири рази швидше. Однак більшість кермувальників із новаціями не згоді, бо порядку на дорогах і так бракує.

ВідеоВ Україні можна буде отримати водійське посвідчення без хабарів і автошколи

Вже невдовзі, запевняють чиновники, такою буде реальність. В уряді хочуть скасувати обов'язкові лекції для майбутніх водіїв і обмежитися лише іспитами. ТСН вивчала, що чекає на тих, хто планує сісти за кермо.

В Україні можна буде отримати водійське посвідчення без хабарів і автошколи

Заступник міністра регіонального розвитку та ЖКГ Лев Парцхаладзе, який і повідомив про прийдешні зміни на сторінці в соцмережі, зазначає, що для отримання посвідчення водія необхідно буде подавати менше документів, а якщо людина вміє кермувати – можна одразу йти на іспит. "І теорія, і практика – безумовно. Якщо людина навчалася, знає, і готова пройти екзамен, то чому б і ні?", - каже він.

Керівник сервісного центру Владислав Криклій не зовсім погоджується із заступником міністра. "Ніколи не було, і знову", - іронічно зауважує він. За його словами, теорію в майбутньому можна буде вчити самостійно, але в автошколу йти все ж  доведеться: "Ми дійсно розглядаємо підготовку екстерном, але тільки в частині теоретичних іспитів. Обов'язково потрібно пройти практичне навчання, і тільки після того отримувати посвідчення водія".

Основи надання першої медичної допомоги теж будуть вивчатися у лекційних класах, а не вдома. І тільки після цього допускатимуть на іспит. А там, на майданчику, контролюватимуть не лише навички учня, а й самого екзаменатора: у навчальних автомобілях планують встановити камери спостереження.

Нині, щоб отримати посвідчення водія, у автошколах необхідно провчитися два місяці – це 40 годин теорії та стільки ж практики. Але викладач із 10-річним досвідом вважає, що навіть цього замало. "Два місяці – це той мінімум, про який ми можемо з вами говорити. Менше – це дуже мало", - каже Сергій Волинець. Тим паче, що не всі школи навчають якісно: Олена Зайцева, за участі якої відбулась аварія із шістьма загиблими в Харкові, навчалась у закладі, який не мав дозвільних документів, а в Станіслава Толстошеєва, який в’їхав у торговців біля столичного метро і відправив жінку на той світ, нібито стався напад епілепсії – із цією хворобою посвідчення отримати і взагалі неможливо.

Нині, каже вчитель, абітурієнти іноді запевняють, що вже вміють кермувати і не потребують додаткових уроків, але на практиці виявляється усе навпаки. "Коли людина каже, що має досвід - вона вміє їхати. А їхати і робити це правильно – це два різних поняття", - застерігає він. Коли майбутні водії зможуть вивчати теорію самостійно, точної дати у відомствах поки що не називають, але певні – новації запрацюють уже цього року.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції