Німці погрожують заблокувати євроінтеграцію України

Події із затриманням німецького експерта в "Борисполі" можуть ускладнити німецько-українські відносини. Берлін погрожує не підтримати Україну в її бажанні стати асоційованим членом ЄС.

ніко ланге
livejournal.com
Інцидент з Ланге Україна не коментує
Віднисини України та Німеччини можуть погіршитися. У Бундестазі закликають Україну з повною серйозністю поставитися до інциденту із затриманим німецьким експертом Ніко Ланге. В іншому разі Німеччина навряд чи схвалить документ про асоціацію України з Європейським Союзом.

Про це сказав голова Комітету з питань Європи Бундестагу Гунтер Кріхбаум.

За його словами, "важливо, аби зараз відбулося повноцінне розслідування інциденту. Ми дуже стурбовані. І це стосується не лише умов роботи німецьких фондів в Україні. Йдеться про значно більше. Йдеться насамперед про те, яке значення має свобода слова і вираження думки в Україні, яка постійно заявляє про прагнення наближатися до європейських стандартів. Свобода вираження думки потрібна не лише фондам, а й громадським організаціям, усім громадянам".

Кріхбаум наголосив, що ці події можуть ускладнити німецько-українські відносини і він дуже сподівається, що інцидент буде розслідуватися.

На запитання, чи влаштовує Берлін відсутність офіційних пояснень інциденту з Києва, Кріхбаум сказав: "Це абсолютно неприйнятно! Україна зараз веде переговори про асоціацію з Європейським Союзом. Ця угода у майбутньому буде предметом розгляду Бундестагу. Я не можу собі уявити, що німецький парламент, зокрема, фракція ХДС/ХСС, схвалить цей документ, якщо все залишиться так, як є. Я можу лише закликати українське керівництво із повною серйозністю поставитися до цього питання. Розслідувати цей інцидент - в інтересах Києва".

Нагадаємо, керівника українського представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге у суботу 26 червня не пустили в Україну. Він прилетів рейсовим літаком до міжнародного аеропорту "Бориспіль" із Парижа.

27 травня в своїй аналітичній статті "Перші 100 днів після зміни влади в Україні: авторитарні тенденції та зближення з Росією", розміщеній на офіційному сайті представництва в Україні Фонду, Ніко Ланге критично оцінив дії команди нового президента Віктора Януковича та зміни в Україні, які відбулися після його приходу до влади.

МЗС України заявило, що утримується від коментарів щодо інциденту із забороною на в'їзд в Україну Ланге.

Читайте також:

Берлін розізлився на Україну за німецького експерта

Німеччина з'ясовує з українською владою причини затримання свого експерта

Німецького експерта пустили в Україну після восьмигодинного затримання

До України не впускають німецького експерта, який критикував Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: