Німеччина не дає візу українцю, якому терміново потрібна операція

Олександр прийшов в посольство із викликом, але в посольстві сказали – ми не бачимо необхідності терміново відкривати візу.

29-річний Олександр Гермаківський, якому терміново потрібна операція за кордоном, вже два тижні штурмує посольство Німеччини. Амбасада не бачить причин поспішати із видачею візи. Тоді як кожен день зволікання означає, що людина може назавжди лишитися незрячою.

Ще тиждень тому йому не потрібен був поводир - Олександр хоч трохи та бачив. Одним оком, на третину від можливого, але після 7 років цілковитої темряви - це було для нього великою радістю. Зір Олександр втратив у 21 рік - нещасний випадок на будівництві.

"В мене стався опік очей - вапном. Я сім років взагалі не бачив, лікувався в Україні, в Москві лікувався, стало зрозуміло що в Україні очі неможливо відновити", - розповів він.

Повернути зір, бодай частково, взялися німецькі хірурги. За спонсорські гроші Олександрові зробили серію операцій у клініці міста Ерланген. За два роки чоловікові шість разів доводилося терміново перетинати кордон Шенгенської зони. Жодних проблем із візою не було, - каже він.

Цього разу, коли сталася справжня біда, двері Європи виявилися міцно зачиненими.

"В мене два тижні тому почалося відторгнення рогівки. Я звернувся в клініку, там дали виклик і вказали, що мені терміново потрібна госпіталізація", - повідомив чоловік.

Олександр прийшов в посольство із цим викликом, але в посольстві сказали – ми не бачимо необхідності терміново відкривати тобі візу.

Посольство зажадало додаткових паперів - спочатку від самого Олександра, потім - і від клініки, яка його приймає. Якщо працівник візового відділу невдоволений пакетом документів - отже, має на це причини - пояснюють в амбасаді.

"Я не можу коментувати цей конкретний випадок - бо це б було розголошенням приватної інформації. Але я впевнена, що наші працівники роблять все можливе, щоб якомого швидше оформлювати візи людям, які потребуть термінового виїзду на лікування. Можливо, відповідь щодо надання візи прийде за кілька днів", - повідомила працівниця німецького посольства у Києві.

Спроби пришвидшити процес - дзвінками на гарячі телефонні лінії та зверненням до консульських служб - результату поки що не дали. Вітчизняне МЗС не може тиснути на іноземне посольство, може лише "просити" проявити гуманізм, пояснили дипломати поза камерою. А поки гайнується час на дипломатичні переговори - людина поринає у темряму.

Чи зможе Олександр знову побачити сонце - бодай на 30 відсотків, як до митарства із візою, тепер ніхто гарантії не дає.

Читайте також:

Кабмін заборонив видавати закордонні паспорти старого зразку

Болгарія спростила одержання віз українцями з 15 червня

Шенгенські візи для українців подешевшають

ВідеоЯк взяти фортецю-Європу наосліп

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: