Німеччина озброїть Україну старими кораблями

Німеччина пропонує Україні фрегати, мінні тральщики, підводні човни, а також про співпрацю у виробництві та укомплектування обладнанням корветів.

Німеччина запропонувала Україні купити військові кораблі, виведені зі складу німецького флоту. Про це повідомив держсекретар бундесверу Крістіан Шмідт.

Київ поки не ухвалив рішення з даного питання. Запропоновані Берліном б/в судна потрібні українському флоту, а їхня покупка дозволить заощадити бюджетні гроші, відзначають експерти. Однак здійсненню угоди може перешкодити брак коштів у Міноборони.

Про перспективи співпраці Києва і Берліна в сфері оборонної політики розповів парламентський державний секретар федерального міністерства оборони Німеччини (бундесверу) Крістіан Шмідт, який відвідав Україну з візитом 27-28 липня. За його словами, на переговорах в Міноборони обговорювалася можливість постачання в Україну вживаних німецьких військових кораблів, пише "КоммерсантЪ-Украина".

У німецькому військовому відомстві проходить суттєва реорганізація, підсумком якої стане зниження потреби бундесверу у військових кораблях декількох типів. Німецька сторона запропонувала Україні купити у Німеччини надлишкові кораблі. "Мова може йти про фрегати, мінні тральщики, підводні човни, а також про співпрацю у виробництві та укомплектування обладнанням корветів. Але я підкреслюю, що це лише пропозиції. Реакція української сторони на них мені поки невідома", - заявив пан Шмідт. Чиновник не уточнив кількість і вартість запропонованих Києву кораблів.

За даними міжнародного інституту стратегічних досліджень Military Balance, станом на листопад 2009 року військово-морський флот Німеччини включав 12 підводних човнів, 18 фрегатів і корветів, 10 патрульних кораблів і кораблів берегової охорони, 37 тральщиків, 3 десантні кораблі, а також 31 корабель забезпечення та підтримки.

Джерела, інформовані про переговори, підтвердили, що ідея постачання в Україну військових кораблів "далека від стадії, коли можна говорити про перспективи угоди". До візиту президента Віктора Януковича до Берліна, запланованого на 30 серпня, Київ не встигне завершити повноцінний аналіз пропозиції бундесверу, упевнені джерела. Хоча не виключено, що німецька сторона все ж винесе цю тему на обговорення на вищому рівні.

На думку експертів, головною перешкодою для операції може стати нестача коштів у Міноборони - в умовах дефіциту бюджету уряд традиційно урізує витрати армії на технічну модернізацію. Однак Німеччина може знайти додаткові аргументи на користь прийняття Україною позитивного рішення.

Не виключено, що одним з елементів такого взаємозаліку стане відповідна поставка в Німеччину продукції української авіаційної промисловості.

Читайте також:

Україна спускає на воду субмарину "Запоріжжя" - весь свій підводний флот

Уряд перейменує крейсер "Україна", щоб продати його Росії

Янукович: російські підводні човни в Україні - це домисли

Залиште свій коментар