Німеччина передала СБУ секретну військову базу даних

Електронну базу даних на 150 тисяч військовополонених отримала СБУ від об'єднання "Саксонські меморіали".

Об'єднання "Саксонські меморіали в пам'ять жертвам політичного терору" (м. Дрезден, ФРН) передало Службі безпеки України електронну базу даних на 150 тисяч радянських військовополонених - уродженців України періоду Другої світової війни.

Як повідомляє прес-центр СБУ, церемонія передачі німецькою стороною електронної бази даних відбулася в Галузевому державному архіві СБУ.

Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, який був присутній на церемонії, підкреслив: "Доля радянських солдат у Німеччині є однією із сумних сторінок нашої історії. І тому для Німеччини особливе зобов'язання - дослідити долю кожного з тих, хто загинув у часи деспотизму та свавілля".

Як повідомлялося, СБУ та об'єднання "Саксонські меморіали" у 2004 році підписали угоду про спільне вивчення архівних документів періоду Другої світової війни стосовно долі радянських та німецьких військовополонених.

Міжнародний проект передбачає виявлення, опрацювання архівних документів, створення електронних баз даних та обмін інформацією про радянських і німецьких військовополонених та інтернованих осіб періоду Другої світової війни. Йдеться про німецькі документи, облікові картки німецьких таборів, документи радянських фільтраційних таборів та таборів німецьких військовополонених на території України.

З часу, що пройшов після підписання угоди, ГДА СБУ здійснив масштабну пошукову роботу і поповнив базу даних стосовно 26 тисяч осіб. Ця інформація використовується Об'єднанням "Саксонські меморіали" для створення єдиного банку даних на радянських військовополонених, сформованого за архівними матеріалами Росії, Білорусі, України та інших країн.

Служба безпеки України у свою чергу передала представникам німецької делегації диск з інформацією на 1840 радянських військовополонених.

Використання створеної бази даних дає змогу пришвидшити опрацювання звернень громадян, які досі не знають долі своїх рідних, проводити пошукові роботи та встановлювати відомості про колишніх радянських військовополонених, що утримувалися в концтаборах на території Німеччини. Наразі ця інформація наявна у вільному доступі в Інформаційно-довідковому залі Галузевого державного архіву Служби безпеки України, а також у всіх регіональних органах СБУ.

Читайте також:

Німеччина передала СБУ дані про 60 тисяч військовополонених українців

Фотохроніка початку Другої світової війни

У Львові заборонили термін "Велика Вітчизняна війна"

Розвідка розсекретила зведення НКВС за 1941 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: