Німеччина пом'якшила вимоги до документів українців

Німеччина пообіцяла відмовитися від практики консульської легалізації документів у рамках застосування щодо України Гаазької конвенції.

Німеччина має намір відкликати протест проти застосування у відносинах з Україною Гаазької конвенції 1961 року. Цією конвенцією скасовується консульська легалізація тих офіційних документів, які громадяни країн подають до дипломатичних установ протилежної країни.

Про намір відкликати претензії Німеччини повідомив посол країни в Україні Ганс-Юрген Гаймзет у своєму листі до міністра юстиції України Олександра Лавриновича.

У листі наголошується, що головною причиною, за якою Німеччина не погоджувалася з приєднанням України до вказаної конвенції, була недовіра до документів, що засвідчують громадянське становище українських громадян, які подаються ними в консульські установи Німеччини, у зв'язку з виявленням фактів підробок.

Гаймзьот також зазначив, що вищезгадане рішення німецької сторони про зняття протесту проти застосування у відносинах з Україною Гаазької конвенції 1961 року було прийнято після його зустрічі з Лавриновичем.

Про зняття протесту Німеччина повідомить нотою на адресу Міністерства закордонних справ Нідерландів, де була прийнята зазначена конвенція.

Повідомляється також, що з моменту зняття протесту конвенція набере чинності безпосередньо у відносинах між Україною і Німеччиною.

Посол висловив упевненість, що і надалі дві країни будуть поглиблювати співпрацю в політичній сфері.

Нагадаємо, що міжнародна Гаазька конвенція 1961 року, яка замінює складну консульську легалізацію офіційних документів на спрощену процедуру шляхом проставлення спеціального штампа "апостиль", набула чинності для України 22 грудня 2003 року.

Зараз до конвенції також приєдналося близько 100 країн.

З усіх держав-учасниць конвенції лише Німеччина виступала проти приєднання до угоди України нібито через великої кількості підроблених або фальшивих документів, які подають українці до дипломатичних установ Німеччини.

Читайте також:

Україна та Боснія і Герцеговина введуть безвізовий режим

Україна та Ізраїль підписали угоду про безвізовий режим

Німеччина екстрадіювала в Україну підозрюваного в контрабанді наркотиків українця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: