Німеччина радить Україні забути про членство в ЄС років на 10

У німецькому Бундестазі наголошують, що "Східне партнерство" не є альтернативою перспективи вступу України до Євросоюзу.

Голова комітету німецького парламенту в закордонних справах Рупрехт Поленц стверджує, що після великого розширення Євросоюзу 2004 року, приєднання нових членів ЄС "попросту не подужає".

Він зауважив, що програма "Східного партнерства" не є альтернативою перспективи вступу України до Євросоюзу. "Мета "Східного партнерства" - привести східних сусідів якомога ближче до Євросоюзу. Про перспективу членства або про "підміну" такої перспективи тут не йдеться", - сказав він.

"Натомість ми пропонуємо таким країнам, як Україна, програми, які в майбутньому можуть полегшити обговорення питання про членство в ЄС. Питання про перспективу членства може стати актуальним за 5-10 років", - сказав він.

"В Україні мене знову і знову запитують: "Чому ви не даєте нам перспективи членства?" Я на це лише відповідаю: "Втілюйте програму "Східного партнерства" і питання про перспективу стане актуальним. Здійснюйте реформи, боріться з корупцією". Сьогодні Україна ще дуже далека від того, аби ставити питання про членство в ЄС", - додав Поленц.

Політик впевнений, що співпраця України з ЄС у рамках "Східного партнерства" не зіпсує її відносини з Росією. "Успіх проекту "Східне партнерство" і передбачених ним реформ був би вигідний і Росії. Адже краще мати сусідів, в яких панує економічна і політична стабільність, в яких панують норми правової демократичної держави", - зауважив Поленц.

"У деяких головах, щоправда, ще сидять залишки мислення категоріями сфер впливу. Коли головне, аби "ніхто не залазив на чужу територію". Від такого мислення ніхто не виграє. Росіянам потрібно подолати в собі такий спосіб мислення", - додав він.

Німецький парламентарій схвалює ініціативу глави МЗС Німеччини щодо направлення посередницької місії ЄС до України, аби сприяти компромісу політичних таборів. "Польща, можливо за підтримки Німеччини, має деякі можливості позитивного впливу на ситуацію. Але для цього важливо, щоби сторони політичного протистояння в Україні хотіли спробувати досягнути компромісу", - зазначив Поленц.

Читайте також:

Ющенко не вважає "Східне партнерство" альтернативою вступу в ЄС

Україна попросила Європу скасувати плату за шенгенські візи

Ющенко: без України Європа не вийде з кризи

Тарасюк: відновлення візового режиму для Європи вдарить по українцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: