Німеччина видала ордер на арешт українця-нациста

88-річний Іван Дем`янюк, якого звинувачують у співпраці з нацистами у часи Другої світової війни, не хоче повертатися до України, бо там йому загрожує смерть.

Влада Німеччини видала ордер на арешт Джона (Івана) Дем`янюка на прізвисько "Іван Грозний".

За даними Центрального відомства Німеччини з розслідування нацистських злочинів, уродженець України Дем`янюк служив охоронцем в нацистському концтаборі Собібор, розташованому на території Польщі. Влада Німеччини підкреслює, що в її розпорядженні є неспростовні докази того, що "Іван Грозний" (це прізвисько він одержав за особливу жорстокість) був причетний до страт євреїв.

Після Другої світової війни, в 1950-х роках, Дем`янюк емігрував в США, де поміняв ім`я Іван на Джон. У 1986 році його екстрадували до Ізраїлю. Там його засудили до довічного ув`язнення за причетність до загибелі євреїв в концтаборі Треблінка (що також розташовувався в Польщі), проте в 1993 році Верховний суд Ізраїлю відмінив вирок Дем`янюку за недостатністю доказів.

Виправданий Дем`янюк повернувся в США, проте в 2002 році його позбавили американського громадянства за те, що "Іван Грозний" приховував зв`язок з нацистами.

Впродовж декількох років американська влада вирішує питання про екстрадицію, його пропонують вислати у тому числі і в Україну. Сам Дем`янюк заявив, що відправляти його в Україну у жодному випадку не можна, оскільки на батьківщині йому загрожує смерть.

Читайте також:

У Полтаві вибухнув скандал навколо пам’ятника Гітлеру

Франція визнала свою провину за Голокост

Нацистський лікар створив у Бразилії "місто близнюків"

У США поліцейські застрелили студента у формі Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: