Німецький бізнесмен судитиметься з Януковичем

Засновник фірми зі стовідсотковим німецьким капіталом "КатМетал Україна" звинувачує владу України у неповерненні податку на додану вартість.

Німецький підприємець подає до суду на президента Віктора Януковича через неповернення податку на додану вартість.

Засновник фірми зі стовідсотковим німецьким капіталом "КатМетал Україна" Райнхард Майдер заявляє, що українська бюрократична система ледь не довела його фірму до банкрутства.

Відповідачами у справі є податкова адміністрація та президент Янукович, як гарант Конституції.

"Адже несвоєчасне виконання зобов'язань з відшкодування ПДВ є порушенням конституційних норм, оскільки державний орган, йдеться про податкову адміністрацію, не діяв у законний спосіб", - обґрунтовує позовну заяву адвокат фірми "КатМетал Україна" Степан Філін.

"Я думаю, що лише участь президента у цій справі дає можливість більш-менш об'єктивно її розглянути, бо ж проблеми у судовій системі у нас є і не малі", - зазначає адвокат.

В свою чергу Майдер не виключає, що після відшкодування матеріальних збитків через суд позиватиметься до України вдруге - для відшкодування тепер моральних збитків.

"З 2009 року фірма, де працювало до сотні українських робітників, не була в змозі навіть виплачувати зарплату. На той момент об'єм замовлень був на три місяці вперед, але через те, що не було коштів закупити сировину, бо всі гроші забрали в ПДВ і не повернули, клієнти всі відмовилися від замовлень", - розповів Майдер.

Зазначається, що на початку цього року за сприяння німецького посольства фірмі "КатМетал Україна" українська сторона таки виплатила заборгований ПДВ за два роки у розмірі двох мільйонів гривень.

Читайте також:

Наступного тижня уряд представить нову редакцію Податкового кодексу

У Тігіпка пропонують підвищити річний обіг підприємцям, які працюють на єдиному податку

В Україні скасують ПДВ при будівництві житла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: