Німецька влада уточнила, що пірати відпустили румунів, а не українців

Раніше повідомлялося, що пірати звільнили не Victoria, а інше німецьке судно - контейнеровоз Hansa Stavanger з двома українцями.

Пірати Сомалі відпустили німецьке судно Victoria, захоплене ними на початку травня, повідомляє Spiegel із засланням на заяву прес-секретаря з штабу антипіратської операції ЄС "Аталанта".

Інформацію про звільнення судна також підтвердили в міністерстві закордонних справ ФРН.

Раніше агентство AFP повідомляло про те, що пірати імовірно звільнили не Victoria, а інше німецьке судно - контейнеровоз Hansa Stavanger - проте ця інформація не підтвердилася.

За словами самих піратів, що зв'язалися по телефону з AFP, вони відпустили німецьке судно, отримавши викуп у розмірі 1,3 мільйонів євро.

На борту Victoria, яке плаває під прапором Антігуа і Барбуди, знаходяться 11 членів екіпажа - всі громадяни Румунії.

Що стосується Hansa Stavanger, на його борту знаходяться 24 члени команди, у тому числі п'ятеро громадян ФРН, троє росіян і двоє українців. Судно і команда утримуються в полоні з початку квітня.

Кілька тижнів тому капітан контейнеровоза звернувся за допомогою безпосередньо до канцлера Німеччини Ангели Меркель, відзначивши, що члени команди фізично і морально виснажені і у них нема ні медикаментів, ні їжі, ні води.

За останніми даними Міжнародного морського бюро (IMB), незважаючи на міжнародні зусилля по боротьбі з піратством біля берегів Сомалі, за першу половину 2009 роківу було здійснено 240 нападів на судна, що в два рази більше, ніж за аналогічний період 2008 років, коли пірати нападали 114 разів.

Нагадаємо, 23 червня сомалійскі пірати звільнили з полону нідерландське судно "Марафон". На його борту знаходився екіпаж у складі восьми людей - всі громадяни України. Під час захоплення судна піратами 7 травня один українець загинув і ще один був поранений.

Наразі в полоні у сомалійскіх корсарів продовжують знаходитися 24 українці на балкері (судно для перевезення вантажів насипом) Ariana.

Читайте також:

Пірати звільнили судно з українцями на борту

В полон до сомалійських піратів потрапила 24-річна морячка

Пірати вбили українського моряка титановою кулею

Мєдвєдєв запропонував створити міжнародний суд над піратами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: