Німці не завели кримінальну справу на Луценка через дипломатичний імунітет

Прокуратура міста Франкфурт-на-Майні відмовила в порушенні кримінальної справи проти міністра внутрішніх справ, а кримінальна справа проти його сина була закрита 15 травня.

Кримінальна справа проти міністра внутрішніх справ Юрія Луценка щодо інциденту в аеропорту Франкфурту-на-Майні не порушувалася окрім іншого через імунітет міністра.

Це випливає із відповіді керівного старшого прокурора прокуратури при земельному суді Франкфурту-на-Майні до генконсула України Олександра Новосьолова.

"Я можу ще раз підтвердити, що прокуратурою міста Франкфурт-на-Майні рішенням від 14 травня 2009 року в порушенні кримінальної справи проти міністра внутрішніх справ Юрія Луценка було відмовлено, а кримінальна справа проти його сина Олександра Луценка закрита 15 травня на підставі статті 170 частина 11 Кримінально-процесуального кодексу Німеччини", - йдеться в листі.

Згідно з цією статтею, прокуратура припиняє судочинство у справі, якщо немає достатніх підстав для пред`явлення звинувачення. Однак таке "припинення" не є остаточним.

"Обидва рішення є обґрунтованими і тим, що проти згаданих осіб, беручи до уваги їх імунітет, кримінальне провадження здійснюватися не може", - додав керівний старший прокурор Клауде.

Також він зауважив, що прокуратура не уповноважена щодо надання будь-якої подальшої інформації, зокрема, на звернення Головного управління Державної служби України та тимчасової слідчої комісії Верховної Ради на підставі правових норм КПК.

"Оскільки проти надання будь-якої подальшої інформації категорично заперечує захисник осіб, яких вона стосується", - уточнив Клауде.

Нагадаємо, раніше прокуратура при Земельному суді Франкфурта відмовила в порушенні кримінальної справи щодо Луценка. Всі матеріали, які знаходяться в прокуратурі, німецькі слідчі видавати не мають наміру, оскільки у Луценка "з віце-президентом земельної поліції Гюнтером Хефнером досягнута домовленість про відмову від взаємних претензій".

Як відомо, 5 травня німецька газета Bild повідомила, що Луценко і його 19-річний син Олександр були затримані поліцією аеропорту Франкфурта-на-Майні внаслідок "неадекватної поведінки" і нібито знаходилися в стані сильного алкогольного сп'яніння.

За інформацією Bild, їх не пропустили на борт літака, вони влаштували скандал, і поліцейські були вимушені застосувати силу.

Син міністра подав позов до Земельного суду Берліна проти газети Bild, вимагаючи спростування інформації про вміст алкоголю в крові.

Суд виніс ухвали на користь Луценка і зобов’язав видання надрукувати спростування та вилучити публікації з даної теми з сайту.

Читайте також:

Рада вирішить долю Вакарчука й Луценка у п'ятницю

Партія регіонів: Луценку вислизнути не вдасться

Рада встановила: Луценко сварився з німецькою поліцією тверезим

Bild спростував інформацію про п'яного сина Луценка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: