Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В лікарні Миколаєва через брак обладнання онкохворі діти можуть отримати і ниркову недостатність

Волонтери взялися за збір коштів для закупівлі апарата, який може запобігти ускладненням

Гроші на обладнання для онкохворих діток збирають у Миколаєві. Хочуть купити шейкер, який триматиме тромбоцити за потрібної температури і, головне, в постійному русі. Інакше – вони загинуть і не тільки не допоможуть, а й навпаки – можуть убити дитину, якій їх будуть вливати. Попри незамінність, такого обладнання в онкогематологічному відділенні Миколаївської дитячої лікарні немає. Адже за українськими стандартами воно не обов’язкове.

Пакет з тромбоконцентратом пані Віра рухає на книжці, бо, каже, торкатися не можна, аби не нагріти. Колихає вже годину, поки донька чекає на переливання.

«Коли мені вливають тромбоцити, то мені стає краще, стаю бадьоріше і відчуваю себе краще», – каже маленька Анастасія Ісик.

Тромбоцити відповідають за згортання крові. Після хіміотерапії їхня кількість різко падає і хворим вливають донорські клітини. Аби зберегти їх до переливання, і потрібен спеціальний інкубатор – шейкер. Єдиний на всю область апарат стоїть на станції переливання крові, звідти тромбоцити привозять швидкою. В самій лікарні тримати їх немає де, тож мами колихають пакети вручну або на саморобному пристрої.

Тож кожне переливання крові після такого кустарного коливання – ризик, констатують медики.

ВідеоУ Миколаєві збирають гроші на обладнання, яке може рятувати життя онкохворих дітей

«Кожен раз ми стоїмо над дитиною і дивимося, якщо ми переллємо неякісних тромбоцитів, ми отримаємо гостру ниркову недостатність», – каже лікар-онкогематолог Миколаївської обласної дитячої лікарні.

Втім, за українськими стандартами шейкер не настільке важливе обладнання, щоб виділяти на нього гроші дитячим онковідділенням. 

Аби придбати шейкер, батьки хворих дітей та волонтери  оголосили збір коштів, а миколаївські художники пожертвували свої картини. Частину з них вже продали на благодійному аукціоні. Зібрали 180 тисяч, не вистачає ще 100 тисяч.

Долучитися до доброї справи може кожен. Достатньо купити картину на сайті лікарні або просто перерахувати гроші, які допоможуть врятувати не одне дитяче життя.

Залиште свій коментар

Вибір редакції