Шантаж Путіна і чому Меркель з Олландом повірили Порошенку. Нові подробиці боїв під Дебальцевим

Президент РФ Володимир Путін на переговорах у Мінську вдавався до шантажу, розхитуючи ситуацію, але йому не вдалося те, за чим він приїхав в Мінськ.

У лютому 2015 року бої навколо Дебальцевого Донецької області стали ключовою темою переговорів у Мінську за участі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії.

Як пише "Українська правда" із посиланням на одного з учасників минулорічної зустрічі, президент РФ Володимир Путін вдався до шантажу, розхитуючи ситуацію. Він сподівався, що це дозволить йому радикально змінити хід переговорів. "Атмосфера була дуже нервова. Проте розмови на підвищених тонах не було. Путін певною мірою був більш емоційним", - повідомило джерело.

За словами поінформованого джерела, під час перемовин було кілька сесій. Перша відбувалася за участі лідерів із перекладачами. Потім формат змінювався, були присутні й інші члени делегацій.

"Путін почав розмову не з логіки виконання Мінську, а з Дебальцевого. Він був дуже добре ознайомлений зі станом речей. Але в чомусь його дезінформували. Він говорив: "Бачите, у нас є ситуація в Дебальцевому. Там перебуває декілька тисяч українських військових, які збираються здаватися. Вони можуть бути знищені. Нам потрібно потурбуватися про їхню долю". Нам було важливо з точки зору дипломатії чітко сказати, що не існує загрози суттєвого оточення наших підрозділів. Добре, що ніхто з інших учасників переговорів на слова Путіна не повівся", - пише видання.

ВідеоЩо насправді відбувалося під Дебальцевим у лютому 2015 року

Джерело зазначає, що вихід українських військових із Дебальцевого з меншими втратами, ніж розраховував противник, стало значним і чи не єдиним чинником встановлення довірливих відносин.

"Дебальцеве звучало під час переговорів багато разів, у тому числі під час обговорення питання припинення вогню. Путін заявив: "Ні, ніякого припинення вогню не буде".

Коли його спитали, чому, відповів: "Через ситуацію в Дебальцевому". Ми наполягали на негайному припиненні вогню. Путін – навпаки. Десь вночі Меркель і Путін розмовляли вдвох. Вона намагалась його переконати, щоб він погодився на логіку – спочатку безпека, а потім політика. Була розмова Порошенка, Меркель і Путіна. Десь близько 7 години ранку з'явилося розуміння, що домовленості досягнуто. Нам довіряли", - наголошує учасник зустрічі.

За його даними, Ангела Меркель відіграла на переговорах фундаментальну роль. Вона перша повірила словам Петра Порошенка про те, що Дебальцеве не оточене.

Учасник перемовин також розповів, що Путін сам веде переговори, тоді як українці за участі команди.

"Путіну не вдалося те, за чим він приїхав в Мінськ. Путіна просто дезінформували про ситуацію в Дебальцевому. Він реально думав, що там відбудеться військова катастрофа, яка фундаментально вплине на Меркель і Олланда, і після цього ніякого пакету домовленостей на кшталт Мінського не відбудеться. Це був тиск на нас, що ми маємо піти на фундаментальні поступки. Те, що Путіну не вдалося переломити ситуацію, підвісило росіян на логіку Мінська", - йдеться у виданні.

Учасник переконує, що історія з Дебальцевим мала фундаментальний вплив на сприйняття європейцями нас як тих, кого не можна так просто перемогти, ані дипломатично, ані військово.

"Там з російської сторони загинули сотні. А фото й відео нашого виходу, з прапорами, дуже вплинули на Європу. І з цього почалися довгі позиційні перемовини, на яких ми виграли дуже багато часу, а головне – переконали, що без безпеки і реальних виборів прогресу не буде. А для цього потрібно тиснути на Росію, як тоді у Мінську", - констатує перемовник від України у Мінську.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: