Низка ініціатив президента

Віктор Ющенко розповів, яких заходів необхідно вжити для подолання проявів корупції в Україні.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Віктор Ющенко оприлюднив свої ініціативи з боротьби із корупцією.
Президент України Віктор Ющенко пропонує розробити кодекс адміністративних процедур, який визначатиме порядок і умови надання послуг населенню з боку держави.

Про це він сказав, представляючи свої антикорупційні ініціативи на Координаційній нараді керівників правоохоронних органів.

Ющенко підкреслив, що вимагає вдосконалити інститут державної служби, а також адміністративні процедури в державних органах. Зокрема, він вважає, що необхідно прийняти в новій редакції закон України про державну службу та кодекс поведінки державного службовця, які відповідатимуть модельному кодексу Ради Європи.

За словами президента, необхідно підвищити вимоги до порядку підбору кандидатів на посади державних службовців і затвердити кодекс адміністративних процедур, який визначатиме порядок і умови надання державою адміністративних послуг громадянам.

Також Ющенко наголосив на необхідності посилити відповідальність за корупційні діяння.

Зокрема, президент наполягає на приведенні Антикорупційного законодавства у відповідність до світових стандартів. На його думку, слід чітко визначити перелік осіб, на яких поширюється антикорупційне законодавство.

"Також вимагаю посилити карні санкції за корупційні правопорушення. Якщо ми будемо мати адміністративний штраф, ми далеко не зайдемо у перспективній боротьбі з хабарництвом і корупцією", - підкреслив Ющенко.

Він також переконаний, що правоохоронні органи повинні мати більше повноважень для боротьби з цим злом. Крім того, Ющенко вважає, що українська громадськість повинна мати ширші права в боротьбі з цим явищем.

Зокрема, на думку президента, необхідно розширити доступ громадян, неурядових організацій та ЗМІ до інформації про діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових осіб.

Ющенко підкреслив, що обсяг інформації з обмеженим доступом має бути зменшений до розумних рамок. Він також наголосив, що необхідно посилити антикорупційне виховання у школах і популяризувати приклади успішної реалізації антикорупційних програм.

Правоохоронців глава держави закликав розробити механізм реального відділення бізнесу від влади в Україні.

Ющенко наголосив, що необхідно перейти від заяв про необхідність відділення бізнесу від влади до практичних кроків у цьому напрямку. "Я просив би продумати, як стандартизувати цю процедуру, як цю процедуру зафіксувати в українському законі", - сказав президент, зазначивши, що це доручення він дає Генеральній прокуратурі та іншим зацікавленим відомствам.

На думку Ющенка, в Україні необхідно створити єдиний антикорупційний центр.

У зв'язку з цим, президент дав доручення Генпрокуратурі, МВС, СБУ, всім іншим профільним міністерствам і відомствам завершити роботу над створенням такого центру в законодавчому порядку.

При цьому Ющенко заявив про неприпустимість ситуації, коли Україна займає 99 місце серед 163 країн у рейтингу "Транспорент Інтернешнл" щодо рівня корупції в країнах світу.

Ющенко нагадав, що вже розроблена концепція подолання корупції, і Україна звернулась до Ради Європи та деяких світових держав з проханням надати технічну допомогу в боротьбі з корупцією. Президент вважає, що необхідно максимально залучити світовий досвід, при внесенні змін до українського законодавства та при реформуванні правоохоронних органів.

"Я вас закликаю, сьогоднішня нарада повинна закінчитись тим, що ми впродовж 30 днів формуємо спільний координаційний план роботи всіх міністерств і відомств, які сидять тут на першому ряду (керівники всіх правоохоронних відомств України)", - звернувся глава держави до правоохоронців, додавши, що цей план має охопити 4 квартал цього року і наступний рік.

"Переконаний, це зло ми поборемо, сумніву немає, що воно буде покарано, і ті люди, в тому числі від влади, які причетні до процвітання корупції, понесуть свою заслужену кару", - підкреслив Ющенко.

Президент також виступив із вимогою, щоб високопосадовці, правоохоронці, судді та члени їх сімей щорічно декларували свої доходи і видатки.

Ющенко закликав правоохоронців підтримати його пропозицію запровадити щорічне декларування доходів і видатків особами, які займають посади в органах державної влади, державними службовцями, представниками правоохоронних, митних органів, суддями та членами сімей всіх вище зазначених категорій.

"Оплесків немає, я розумію. Але в ім’я держави це буде зроблено", - заявив президент. При цьому він висловив переконання, що цим вдасться запровадити прозорість і довіру до державних службовців.

Ще одним способом боротьби з корупцією глава держави вважає обмеження недоторканності українських суддів. За словами Ющенка, нагальною проблемою є обмеження недоторканності суддів і народних депутатів.

"У мене немає потреби в цій аудиторії, яка своїй сумлінням відстоює верховенство права і закону, говорити наскільки важливі ці речі – рівність перед законом усіх", - сказав президент.

Ющенко знову повторив свою позицію щодо неможливості існування пільг і преференцій окремих категорій населення. Також він нагадав свою позицію, що єдиною преференцією для державних службовців, депутатів, суддів має бути їх заробітна плата.

Президент вважає, що політичний імунітет у цих категорій має бути, але це не означає, що вони не можуть постати перед законом.

"Закон має бути один для всіх. Вибачте, це не моя політична реклама, я до вас зараз апелюю як до громадян, до людей, від яких залежить важлива функція в цій державі. Якщо ми з вами не доб’ємось рівності перед законом усіх, нам не варто говорити про справедливість в цій країні", - сказав Ющенко.

Президент також доручив Службі безпеки України активніше працювати щодо притягнення до відповідальності суддів, які беруть хабарі. "Через те, що в цьому ланцюжку правоохоронних органів з’являється один хабарник, обривається весь ланцюжок, навколо якого держава склала колосальні зусилля. І на виході з’являється пшик тільки через те, що з’являється один хабарник, який може закрити, заховати, замуляти будь-яку справу", - сказав Ющенко.

Президент висловив переконання, що в СБУ та інших правоохоронних органах є інструменти і механізми, щоб вивести "такого роду ділків як Корнієць (суддя Бориспільського суду Київської області), так званого суддю, щоб він сидів за ґратами".

На думку Ющенка, принципово необхідно ставити питання, що СБУ, правоохоронні органи такого роду злочинця зможуть посадити. І це потрібно робити, вважає президент, не рідше, ніж раз на місяць. При цьому глава держави висловив упевненість, що це буде найкращою профілактикою для всіх інших.

ВідеоКоординаційна нарада керівників правоохоронних органів (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: