Норвезькі нацисти просили в Гітлера передати їм частину України

У Норвегії оприлюднили документи нацистської влади часів війни, які свідчать про те, що в Берліна неодноразово просили надати частину територій України, Білорусі чи Росії.

Маріонеткова влада окупованої нацистами в роки Другої світової війни Норвегії зверталася до Берліна з проханням передати їй деякі території України, що входила до складу тодішнього Радянського Союзу.

Про це свідчать архівні документи, оприлюднені в четвер в Осло.

Із близько 5 тисяч документів, оприлюднених на сайті норвезької Національної архівної служби напередодні роковин нацистського вторгнення до Норвегії 9 квітня, 281 стосується запитів норвезької влади передати їй в управління частини території СРСР.

Після перших відмов Німеччини віддати території в регіоні Мурманська на північному заході Росії колабораційний уряд Відкуна Квіслінґа почав подавати запити про створення норвезьких адміністрацій на землях в Україні й Білорусі.

Міністри цього уряду навіть самі їздили до окупованої України, щоб підібрати підходящу територію, свідчать документи. Але нацистська Німеччина відхилила всі ці прохання.

9 травня Україна та Росія спільно відзначатимуть 65-річчя перемоги у Великій вітчизняній війні. В цей день у військових парадах в українських містах-героях візьмуть участь 1040 російських військових.

Також 75 українських військових візьмуть участь у військовому параді на Красній площі в Москві.

Читайте також:

У Німеччині поставили п'єсу "Голокост-кабаре" про Івана Дем'янюка

Музей Великої вітчизняної війни розсилає непрочитані фронтові листи

У Польщі знайдено документи лікарів про знущання над в'язнями Освенцима

У німецький музей повернулася частина конфіскованої нацистами колекції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: