Потенційні носії ядерної зброї, армійці та техніка: у МЗС розповіли, як РФ перетворює окупований Крим на величезну військову базу

Потенційні носії ядерної зброї, армійці та техніка: у МЗС розповіли, як РФ перетворює окупований Крим на величезну військову базу

Фото: Associated Press

Джапарова заявила, що Росія вже розмістила в окупованому Криму потенційні носії ядерної зброї.

Росія в тимчасово окупованому нею Криму розмістила потенційні носії ядерної зброї й надалі розвиває військову інфраструктуру на анексованому півострові.

Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова на форумі "Україна 30".

За її словами, російська сторона також постійно нарощує кількість військовослужбовців і техніки на окупованому півострові.

"Росія активно розвиває кримську військову інфраструктуру для своєї ядерної зброї. Реконструює інфраструктуру сховищ ядерних боєголовок радянських часів. На півострові вже розміщені потенційні носії ядерної зброї", - заявила вона.

Джапарова додала, що своє незаконне панування в Криму РФ намагається закріпити за допомогою перетворення півострова в величезну військову базу, а всі можливі форми протидії окупації намагається придушити.

Водночас, зі слів Джапарової, за час незаконної анексії російсько-окупаційна влада створила в Криму такі найголовніші проблеми: безпрецедентна мілітаризація, масові порушення прав людини та переслідування незгодних з режимом, а також порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема, заміщення населення окупованої території громадянами РФ.

Нагадаємо, у травні українська омбудсменка Людмила Денісова заявляла, що на тимчасово непідконтрольних українському уряду територіях Криму та Донбасу зникли безвісти щонайменше 258 громадян. Утім, робоча група при президентові України з питань зниклих безвісти на Донбасі збиралася востаннє торік у липні.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація