Нова коаліція не допустить вступу України в НАТО

Члени нової парламентської більшості зобов’язалися законодавчо закріпити позаблоковий статус України.

Новостворена коаліція депутатських фракцій "Стабільність і реформи" планує закріпити на законодавчому рівні позаблоковий статус України, що означає неучасть України у будь-яких військово-політичних союзах інших держав, зокрема НАТО.

Це передбачено угодою про формування коаліції, яку 16 березня оприлюднила офіційна газета Верховної ради "Голос України".

Згідно з документом, у зовнішній політиці коаліція має забезпечити міжнародний статус України на рівні, який гарантуватиме її національну безпеку, територіальну цілісність і державний суверенітет, сприяти піднесенню її міжнародного впливу і авторитету. При цьому має бути продовження конструктивного співробітництва з НАТО з усіх питань, що становлять взаємний інтерес.

Угодою також передбачено формування порядку денного у двосторонніх відносинах з Російською Федерацією на основі стратегічного партнерства, дружби і добросусідства, а також взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва, зміцнення механізмів двосторонніх відносин, формування таких механізмів на основі прямої взаємодії виконавчих органів влади, а також місцевого самоврядування.

Передбачена також економічна інтеграція на пострадянському просторі на засадах національних інтересів України та принципах Всесвітньої організації торгівлі, розвиток взаємовигідного співробітництва з країнами СНД, забезпечення виконання Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, формування міждержавних механізмів стратегічного партнерства на засадах ефективного і взаємовигідного співробітництва.

Крім того, угодою передбачено ведення збалансованої зовнішньої політики, що базується на національних інтересах України, зокрема забезпечення широкого торговельно-економічного співробітництва з країнами Великої двадцятки, Центральної Азії, Латинської Америки та Африки.

Читайте також:

Оприлюднено список депутатів, які сформували коаліцію

Богословська та вихідці з БЮТ і НУ-НС створили нову групу в Раді

Нові правила формування коаліції оскаржили в Конституційному суді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: