Нова система ПРО США буде дорогою і неефективною

Адміністрація Обами планує зробити ракети SM-3 основою нової стратегії ПРО. Фахівці називають їх занадто дорогими та неефективними.

Нова стратегія системи протиракетної оборони (ПРО), прийнята США, може виявитися неефективною і надмірно дорогою.

Такими є висновки аналітиків про плани американського уряду.

Президент США Барак Обама 17 вересня заявив, що Вашингтон створить нову систему ПРО, яка буде більш економічною і високотехнологічної.

Нова система ПРО, в основі якої лежить взаємодія радарів що базуються на кораблях ракет-перехоплювачів, ще не проходила випробування в реальних бойових умовах.

"Ми не будуємо всі ці ракетні оборонні системи, тому що ми стурбовані тим, що Іран запустить ракету з ядерною боєголовкою. Нас хвилює ядерна зброя, але ніхто не знає, як система протиракетної оборони може спрацювати проти ядерної зброї", - заявив спеціаліст з випробування різних моделей озброєння Філіп Койл, який з 1994 по 2001 рік працював у Пентагоні.

В даний час центральним елементом стратегії адміністрації Обами є ракети Standard Missile-3 (SM-3), які встановлюються на кораблі ВМС США.

Ракети SM-3 привернули до себе увагу в лютому 2008 року. Тоді SM-3 була випущена з крейсера ВМС США в Тихому океані, і побила аварійний розвідувальний супутник, що знаходився на висоті 247 кілометрів. Багато аналітиків тоді прийшли до висновку, що США таким чином мали можливості SM-3 як ракети-перехоплювачі.

За словами військових, у зв'язці з сенсорними пристроями останнього покоління і радарами SM-3 є найбільш ефективним засобом для боротьби з передбачуваним арсеналом Ірану, як технічно, так і з точки зору вартості.

Проти такої оцінки одночасно висловлюються республіканці, які підтримують старий план Буша, і представники неурядових організацій.

Заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів США Джеймс Картрайт заявив, що одна SM-3 буде коштувати від 10 до 15 мільйонів доларів у порівнянні з важкими ракетами вартістю близько 70 мільйонів доларів, які передбачалося встановити в Польщі.

Зі свого боку критики Обами стверджують, що цей план в довгостроковій перспективі, з огляду на операційні витрати, може виявитися більш дорогим. Згідно лютневій доповіді Бюджетного управління конгресу США витратили б на план Буша від дев'яти до 13 мільярдів доларів протягом 20 років.

На нещодавній конференції з протиракетної оборони в Бостоні конгресмен-республіканець Майкл Тернер заявив, що новітньої версії SM-3 "не існує", і адміністрації має оголосити конгресу про свої плани заплатити за це.

При цьому американські військові заявляють, що поступово вони почнуть встановлювати SM-3 на суші - у відповідність до вимог Обами різко зменшити вартість їх розгортання.

Нагадаємо, президент США Барак Обама 17 вересня оголосив, що Вашингтон створить нову систему ПРО – більш ефективну та високотехнологічну. Після цього президент РФ Дмитро Мєдвєдєв ухвалив рішення відмовитися від розміщення ракетних комплексів "Іскандер" в Калінінградській області.

Після цього Росія вважає можливим створення єдиної системи протиракетної оборони з НАТО. Ініціативи зарубіжних партнерів Росією зараз ретельно перевіряються.

Читайте також:

Росія готова створити спільну з НАТО систему ПРО

У Росії бояться, що американська ПРО з'явиться в Арктиці

Відмова США від ПРО в Східній Європі загрожує українській безпеці

Обама чекає від Мєдвєдєва "крок назустріч" після відмови від ПРО 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: