"Нова українська школа". Чи варто українцям очікувати поліпшення якості освіти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада обіцяє, що впровадження нових державних стандартів зробить освіту в Українї престижною.

5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила новий Закон "Про освіту", якому Міністерство освіти та науки пророкувало грандіозний успіх у реформуванні всієї освітньої системи в Україні. До цього часу сфера регулювалася законом 26-річної давнини. Згідно з законом держава зобов'язується щорічно виділяти на освіту не менше 7% від ВВП, а найголовнішими нововведеннями закону стали перехід на 12-річне навчання і розширення використання української мови у школах.

Напередодні нового навчального року лідери держави, зокрема, президент Петро Порошенко та прем’єр-міністр Володимир Гройсман, взяли участь у конференції "Нова українська школа – старт реформи, участь громад", де обговорили перші результати та основні пріоритети в освітніх процесах. Основні тези, які озвучили під час конференції президент та прем’єр далі у матеріалі ТСН.ua.

Отримати перші знання у дитячих садочках. Це реально?

За словами Гройсмана, завдяки проведеним реформам по децентралізації за останні два роки влада проінвестувала в навчальні заклади близько 4 млрд гривень додаткових коштів. Саме завдяки цьому черги у дитячі садочки вдалось зменшити на 35 тисяч, а до 2020 року буде створено 60 тис. додаткових місць.

Ми маємо вирішити проблему черг, тобто зробити їх "нуль"
Володимир Гройсман

"Ми визначили дуже чіткий пріоритет. Перше, це доступність дитячих садочків в регіонах, в сільській місцевості. Ми визначили, що до 2020 року ми спільно з місцевими владами маємо вирішити проблему черг, тобто зробити їх "нуль". Це означає, що кожна українські дитина має отримати право піти до дитячого садочку", - розповів прем’єр.

Чи є місце в Україні інклюзивній освіті?

Президент розповів, що у новому освітньому законі закріплені гарантії навчання дітей та молоді з особливими освітніми потребами нарівні з іншими учнями в інклюзивному освітньому середовищі. Цього року, наприклад, планується відкриття 8 212 інклюзивних класів, що на 40% більше, ніж у минулий рік.

Гройсман, своєю чергою, додав, що цього року на розвиток інклюзивної освіти, зокрема, щоб адаптувати і модернізувати інфраструктуру навчальних закладів для дітей з особливими потребами, було виділено 500 млн гривень.

Перший раз до першого класу

Порошенко наголосив, що 1 вересня цього року 448 тисяч школярів – учнів 22 тис. перших класів - почнуть навчання за новим державним стандартом.

"Нам з вами потрібна освіта з якою ми увійдемо на рівних до європейського освітнього простору. А чому на рівних і чому до європейського? Тому, що останні чотири роки яскраво продемонстрували , що у нас немає іншої альтернативи ніж рух до Європейського Союзу", - сказав президент.

Гройсман окремо зауважив, що сучасні діти дуже швидко навчаються та отримують інформацію завдяки сучасним технологіям. Він пообіцяв, що для шкіл будуть придбані сучасні комп’ютери та інші електронні пристрої, щоб учні могли навчатись в таких школах, які ідуть в ногу з часом.

Чи стане професія вчителя престижною?

Як тільки ми будемо мати нові можливості фінансового характеру, ми будем інвестувати їх в освіту
Володимир Гройсман

Прем’єр наголосив на важливості системного підвищення заробітної плати українському вчителю, але не назвав коли робітникам освіти слід цього очікувати. "Як тільки ми будемо мати нові можливості фінансового характеру, ми будем інвестувати їх в освіту. Тому що нам потрібно, щоб ця освіта мала велику якість, а ви мали достойну заробітну плату", - звернувся він до освітян під час промови. При цьому Гройсман запевнив, що за 3-5 років Україна отримає "зростання престижності освітянської праці".

Окремим чином влада вирішила підвищувати кваліфікації вчителів початкової школи, на що у державному бюджеті передбачено 370 млн грн.

"Підкреслюю важливість підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов. Дуже важливо, щоб українець по закінченню української школи вмів вільно володіти мовою, бо зараз не ті умови, коли ми жили за залізною завісою. Іноземна мова – як повітря без якого ти не будеш успішним фахівцем у тій чи іншій галузі", - наголосив Порошенко.

Відродження ПТУ

Крім того, Гройсман пообіцяв суттєво реформувати професійно-технічну освіту. "Ми маємо створювати конкурентне середовище для отримання освіти для тих молодих людей, які хочуть працювати в економіці. Але ми не можемо їх навчати на позавчорашніх технологіях, і тому ми прийняли рішення модернізувати систему навчання, ми визначили чіткі пріоритети, центри підготовки таких фахівців і будемо це поширювати", - сказав він.

Коли очікувати результат?

Сьогодні ми посієм, а отримаємо з вами результат через 12 років.
Володимир Гройсман

Український прем’єр запевнив, що на все потрібен час і результат освітньої реформи варто очікувати через 12 років після її цьогорічного запровадження. "Сьогодні ми посіємо, а отримаємо з вами результат через 12 років, який ми закладаємо сьогодні", - наголосив він, назвавши основними пріоритетами для сучасної української освіти доступність и якість.

Підсумовуючи зазначене, Порошенко наголосив, що вірить у можливість побудувати в Україні таку школу, в якій діти з різними потребами - звичайними та особливими - будуть жити в єдиній учнівській громаді.

"Ключ до успіху всіх реформ і всіх перетворень знаходиться у системі освіти. Креативні, творчі молоді люди з українськими, європейськими цінностями змінять країну. Що ми маємо з вами зробити? Замотивувати їх. Вони зроблять Україну великою і сильною", - зазначив президент.

Нагадаємо, від 2020-го Міносвіти хоче зробити ЗНО з математики обов’язковим.

ВідеоГПУ закрила справу про документ про вищу освіту Гройсмана

У Володимира Гройсмана, за даними його біографії, дві вищі освіти. В 1999 році він закінчив Вінницький інститут регіонального управління, в 2003-му - Міжрегіональну академію управління персоналом. Який саме диплом перевіряли, в прокуратурі не уточнюють.

ГПУ закрила справу про документ про вищу освіту Гройсмана

 

Вибір редакції