"Нова українська школа". Уряд спрямував у регіони 1,2 млрд гривень на підготовку класів і вчителів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кошти використовуватимуться на засадах співфінансування.

Уряд розподілив і направив в області 1,215 млрд гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи "Нова українська школа" у 2019-2020 навчальному році.

Відповідну постанову було ухвалено 27 лютого, йдеться у повідомленні прес-служби Міносвіти.

Передбачається, що, як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування. Так, обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів (формула 70 на 30), райони і ОТГ – не менше 10% (формула  90 на 10), а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5% (формула 95 на 5).

Загальний обсяг субвенції на обладнання – 950 млн грн – розподілятиметься на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерів та музичних інструментів.

25% від виділених коштів буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів, 35% виділених коштів піде на закупівлю музичних інструментів, комп'ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для НУШ.

Ще 260 млн грн цієї субвенції буде спрямовано на підвищення кваліфікації вчителів, що братимуть перший клас у 2019-2020 навчальному році.

Нагадаємо, у вересні 2017 року Верховна Рада ухвалила новий Закон "Про освіту", якому Міністерство освіти та науки пророкувало грандіозний успіх у реформуванні всієї освітньої системи в Україні. До цього часу сфера регулювалася законом 26-річної давнини. Згідно з законом держава зобов'язується щорічно виділяти на освіту не менше 7% від ВВП, а найголовнішими нововведеннями закону стали перехід на 12-річне навчання і розширення використання української мови у школах.

ВідеоМіносвіти гарантує пільги при вступі тим, хто працюватиме у селах вчителями та лікарями

Відсьогодні і до 25 березня абітурієнти можуть зареєструватися на основну сесію оцінювання, яка триватиме з 21 травня по 13 червня. Цьогоріч скласти можна максимум 4 предмети з 11 запропонованих. Тим часом Міністерство освіти вже гарантує пільги при вступі тим, хто піде працювати в село вчителями та лікарями.

Міносвіти гарантує пільги при вступі тим, хто працюватиме у селах вчителями та лікарями

Залиште свій коментар

Вибір редакції