Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новації цьогорічного ЗНО: пріоритетний вступ матимуть охочі працювати в глибинці

По селах уже складають списки потрібних спеціалістів.

В Україні розпочалася реєстрація абітурієнтів на основну сесію ЗНО-2019. Вона триватиме від 21 травня до 13 червня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тим часом Міністерство освіти вже гарантує пільги при вступі тим, хто піде працювати в село вчителями та лікарями – абітурієнтів, які погодяться на це, цьогоріч першочергово зараховуватимуть на бюджет. Чи переймаються молодими фахівцями у самій глибинці – журналісти їдуть дізнатися до села Рівчак-Степанівка, де вже зробили запит на вчителя фізики-математики та фізкультури. Під школою там припарковані велосипеди, на ґанку зустрічає директор та сільський голова, всі гуртом ведуть до випускників.   

ВідеоМіносвіти гарантує пільги при вступі тим, хто працюватиме у селах вчителями та лікарями

Відсьогодні і до 25 березня абітурієнти можуть зареєструватися на основну сесію оцінювання, яка триватиме з 21 травня по 13 червня. Цьогоріч скласти можна максимум 4 предмети з 11 запропонованих. Тим часом Міністерство освіти вже гарантує пільги при вступі тим, хто піде працювати в село вчителями та лікарями.

Міносвіти гарантує пільги при вступі тим, хто працюватиме у селах вчителями та лікарями

У класі хлопці з майбутнім фахом уже визначилися – підуть на механіків. Дівчата ж прагнуть більшого: стати хірургом, працювати з дітками. Для таких міністерство планує конкурс між випускниками, який відбудеться у березні – квітні. Далі абітурієнти повинні будуть підписати договори, які будуть внесені в базу і стануть підставою для першочергового зарахування при вступі. Після закінчення навчання випускник муситиме відпрацювати в селі щонайменше три роки. Якщо цього не зробить, то з нього стягнуть кошти за навчання. А щоби більше хотілося їхати в села, молодому фахівцю гарантуватимуть безкоштовне житло. 

Хату готові запропонувати новим кадрам у Рівчак-Степанівці. Якщо вірити на слово, там є газ, вода і ванна. "Якщо буде працювати десять років, то віддамо повністю", - обіцяють у селі. Що вчитиметься на бюджеті, а потім буде робота і житло, такі перспективи цілком влаштовує Віку, яка хоче бути вчителем. Вона готова вернутися назад у село. Однак є одне але: "Якщо школа буде працювати". Торік не набрали перший класс – не вистачило дітей. І восьмого класу немає, натомість є ризик, що після утворення ОТГ усі діти ходитимуть в одну опорну школу.

У це саме вірять і в сусідній коломійцівській школі. Туди з’їжджаються діти з чотирьох сіл – на всю школу 84 дитини. Тут теж подали списки на майбутні вакансії – просять учителів фізики, математики, англійської та зарубіжної літератури.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції