Нове керівництво МВС вибачиться перед Колесніковим за заяви Луценка

Верховний суд вирішив, що МВС має нести відповідальність за заяви свого колишнього керівника, який звинувачував Колеснікова в низці злочинів.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не повинен спростовувати свої звинувачення у здирництві на адресу віце-прем'єра Бориса Колеснікова. Про це йдеться у постанові Верховного суду за результатами розгляду касаційної скарги Луценка.

Згідно з рішенням суду, недостовірну інформацію, поширену Луценком, має спростувати не він сам, а Міністерство внутрішніх справ як юридична особа.

Суд встановив, що, згідно з положенням ч. 4 ст. 277 Цивільного кодексу, поширювачем недостовірної інформації, яку подає посадова чи службова особа при виконанні своїх посадових обов'язків, вважається юридична особа, в якій вона працює.

Тобто, у даному випадку, Міністерство внутрішніх справ.

Оскільки, як встановлено судом, Луценко був запрошений до парламенту спікером як міністр внутрішніх справ і доповідав про обставини затримання Колеснікова, виконуючи свої посадові обов'язки, то у суду першої інстанції не було підстав вважати, що поширювачем інформації є саме відповідач Луценко.

Відповідно до зазначеної статті Цивільного кодексу, суд "обґрунтовано зобов'язав" спростувати недостовірну інформацію про Колеснікова саме МВС як юридичну особу, в якій працював Луценко.

Як відомо, на початку червня 2009 року Київський апеляційний адмінсуд зобов’язав Луценка спростувати сказані ним з трибуни парламенту слова про те, що Колесніков причетний до здирництва та інших злочинів.

У свою чергу Луценко оскаржив це рішення у ВСУ. Водночас він заявив, що готовий вибачитися перед Колесніковим, якщо Верховний суд зобов'яже його це зробити.

Як відомо, Колесніков був затриманий 6 квітня 2005 року у рамках кримінальної справи за фактом здирництва в 2002 році акцій торгового центру "Білий лебідь" (Донецьк) в екс-голови правління торгового центру Володимира Пенчука (батька) і екс-директора ТЦ Бориса Пенчука (сина).

7 квітня Луценко з трибуни Верховної ради заявив, що Колеснікова затримано виключно за кримінальні злочини і до політики його затримання немає жодного відношення.

2 серпня 2005 року за рішенням Апеляційного суду Києва Колеснікова було звільнено, при цьому суд взяв з нього підписку про невиїзд.

30 червня 2006 року Генпрокуратура закрила кримінальну справу, порушену стосовно Колеснікова.

Читайте також:

Луценко пообіцяв не тікати з України після приходу Януковича до влади

Колесніков вимагає посадити чиновників МВС

ГПУ: Колеснікова заарештували, щоб вимагати у Ахметова мільярди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: