Нове місце для відпочинку в Харкові: чим зайнятися в Сквері Мислителів

Дата публікації
Перегляди
619
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нове місце для відпочинку в Харкові: чим зайнятися в Сквері Мислителів

У Харкові, на вулиці Полтавський шлях, 22, відкрили новий Сквер Мислителів. В самому центрі – унікальна скульптура з віртуальною реальністю, що вже потрапила до Книги рекордів України.

Монумент складається з фігур духовних лідерів трьох народів: український філософ Григорій Сковорода, казахський мислитель Абай Кунанбаєв та азербайджанський просвітник Мірза Фаталі Ахундов, які наче зростають на гілках дерева. Позаду пам'ятника – три флагштоки з піднятими прапорами кожної з держав.

Ідея створення скверу належить почесному консулові Республіки Казахстан у Харкові, президентові Харківського дипломатичного клубу Еміну Наджафлі. Він виступив головним і єдиним меценатом проекту. 

Я народився в Азербайджані, тривалий час живу і працюю в Україні,  як почесний консул представляю Казахстан. При цьому я люблю всі три країни. Ця скульптура підкреслює єдність наших трьох народів, а також відображає мультикультурність Харкова. В усі часи його історії тут пліч-о-пліч жили люди різних культур і звичаїв, з'єднувалися різні архітектурні стилі й традиції. При цьому народи не ворогували, а доповнювали один одного", – пояснює задумку меценат проєкту.

Композиція з трьох мислителів – справа рук відомого в Харкові скульптора, народного художника України Сейфаддіна Гурбанова. Монумент виконаний з бронзи на гранітному постаменті, висота – близько 6-ти метрів.

І сквер, і скульптура відразу ж потрапили до Книги рекордів України. Вся справа в унікальній композиції монумента: по-перше, це єдиний подібний монумент, встановлений на фонтані. По-друге, він оснащений унікальним поворотним механізмом, і за три хвилини робить повний оберт.

Ще одна особливість пам'ятника – інтерактивність. Якщо навести смартфон на кьюар-код, вам проведе екскурсію віртуальний Григорій Сковорода. 

"Це цікавий освітній проєкт. Адже навчання – це не лише про те, щоб сидіти за партою. Це також про використання сучасних технологій і гаджетів. Коли ти отримуєш знання в буквальному розумінні на ходу", – вважає народна депутатка, очільниця парламентського підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина.

На відкритті Сквера Мислителів харків'янам влаштували яскраве свято: виступ Сергія Бабкіна, симфонічного оркестру Prime Orchestra, безкоштовні пригощання національними стравами. На вуличному фудкорті встигли нагодувати понад 3 тисячі містян. Традиційний східний шашлик готував батько мецената проекту Еміна Наджафлі.

Гуляння відбувалися з урахуванням карантинних обмежень. А в пункті вакцинації, що розгорнули в приміщенні почесного консульства, всі охочі могли отримати щеплення.

Офіційну церемонію відвідали перший заступник міністра культури та інформаційної політики України, представники Кабінету Міністрів, народні депутати, посли Азербайджану, Казахстану та В'єтнаму, представники Харківської міської та обласної влади, більше 10-ти ректорів університетів, очільники Полтавської та Сумської ОДА, голова Полтавської обласної ради, представники Харківського дипломатичного клубу та інтелігенція міста.

Дата публікації
Перегляди
619
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація