Нове приміщення ТРК "Київ" належить церкві

Патріарх УПЦ (КП) Філарет просить Київраду передати приміщення на Трьохсвятительській церкві замість ТРК "Київ".

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет просить Київську міську раду передати приміщення по вулиці Трьохсвятительській, 4-б церкві, а не комунальній телекомпанії "Київ".

Про це сказано в листі Філарета, текст якого мають Українські Новини.

Філарет указав, що будинок на Трьохсвятительській було побудовано для прийняття прочан в XIX столітті на землі, що належить Михайлівському монастирю, за рахунок монастиря.

Патріарх зазначив, що неодноразово звертався до президента й мера Києва із проханням повернути церкві цю будівлю комунальної власності, занедбану з 2003 року.

"У зв'язку із цим звертаюся до Вас, шановні депутати, з наполегливим проханням скасувати прийняте 12 липня ... рішення й дієво посприяти відновленню історичної справедливості - повернути монастирський корпус на Трьохсвятительській, 4-Б у Києві Церкві", - сказано в листі.

Філарет сподівається, що рішення Київради про переселення ТРК "Київ" із Хрещатика, З на Трьохсвятительську стало наслідком не злого наміру депутатів, а недостатньої інформованості про історичне минуле будівлі.

При цьому патріарх впевнений, що це рішення порушує принцип рівності конфесій, оскільки Київрада не передала УПЦ (КП) одне порожнє приміщення, хоча раніше передала у користування монастирю Московського патріархату кілька корпусів у Києво-Печерської Лаври, які, зі слів Філарета, той насильно захопив.

Крім листа до депутатів, Філарет також звернувся з листами до президента Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Віктора Януковича й мера Києва Леоніда Черновецького.

Як повідомляв iPlus, 12 липня Київрада дозволила компанії "Грааль" знести нежилий будинок по вулиці Хрещатик, З після відселення з нього комунальної телекомпанії "Київ" у приміщення по вулиці Трьохсвятительській, 4-Б.

Цим же рішенням Київрада надала телекомпанії "Київ" приміщення на Трьохсвятительській площею 1,067 тис. кв. м й установив орендну плату за нього на рівні витрат на утримання.

У травні 2003 Київміськадміністрація визнала "Грааль" переможцем інвестиційного конкурсу на реконструкцію Європейської площі з будівництвом 130-метрового готельного комплексу на вулиці Хрещатик, 5 і багатофункціонального комплексу в підземному просторі від Майдану Незалежності до стадіону імені Лобановського.

"Грааль" почала реконструкцію площі в столиці в грудні 2003.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: