Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нове розведення та списки на обмін: що обговорюють учасники тристоронньої групи у Мінську

У новому році від ОБСЄ призначений новий спецпредставник.

Нові списки на обмін, а також нові ділянки для розведення сил на Донбасі сьогодні мають обговорювати учасники тристоронньої контактної групи у Мінську, йдеться у ТСН.12:00

Це перше засідання після останнього обміну, що відбувся напередодні Нового року. Тристороння контактна група у новому році зазнала змін. Від ОБСЄ нині новий спецпредставник - Гайді Грау.

Тристороння контактна група засідатиме по обіді. Нині працюють підгрупи. Українські представники розповіли, що сьогодні продовжать формувати нові списки на обмін.

Під час останнього обміну Валерія Лутковська повідомила, що в ОРДЛО поневолено біля 300 людей. Тільки по 100 особам поки є документальне підтвердження, де вони утримуються. Українська сторона вимагатиме, аби до всіх місць утримування був допущений Червоний Хрест.

Водночас переговірники додали, яке питання сьогодні буде найбільш дискусійне – це ділянки розведення сил.

Які саме ділянки, поки не озвучили. Але на останній зустрічі Нормандської четвірки домовилися, що уже до кінця березня має відбутися розведення сил на ще трьох ділянках. Яких саме, коли і як це має бути, узгодити мають саме у Мінську.

Нагадаємо, в ухваленій Європарламентом резолюції "Про імплементацію спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС" йдеться про те, що російська окупація Східної України ще триває, а Мінські угоди не були виконані.  Автори документу занепокоєні політикою Москви - незаконною мілітаризацією Криму та Донбасу і замороженими конфліктами, які Росія підтримує у Молдові та Грузії. Депутати Європарламенту наголосили, що продовжують підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, і засуджують російську воєнну інтервенцію. Водночас, парламентарі наголосили - за чинної влади у Кремлі зміни в агресивній російській політиці неможливі та закликали країни-члени ЄС працювати над довготерміновою стратегією стримування Москви.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Відео Учасники ТКГ мають оговорити нові ділянки розведення сил і списки на обмін полоненими

Нові ділянки для розведення сил на Донбасі та, можливо, нові списки на обмін - ці теми вже у ці хвилини почали обговорювати учасники тристоронньої контактної групи у Мінську. Це перше засідання після останнього обміну, що відбувся напередодні Нового року. І вперше головуватиме на переговорах спецпредставниця ОБСЄ Хайді Грау.  

Учасники ТКГ мають оговорити нові ділянки розведення сил і списки на обмін полоненими

Залиште свій коментар

Вибір редакції