Нові антикорупційні закони вдарять по мільйонах пересічних українців

На думку експертів, нові закони не лише не вирішать проблеми корупції, але й додуть проблем величезній кількості пересічних українців.

Нові антикорупційні закони, які набувають чинності з 1 квітня 2010 року, містять норму, що забороняє приватним підприємцям займатися будь-якими іншими видами діяльності.

Експерти очікують, що із набуттям чинності цих законів правоохоронні органи більшою мірою боротимуться не з недоторканними чиновниками, які суміщають держслужбу з багатомільйонним бізнесом, а з дідусями-чоботарями, які підробляють нічними сторожами.

Таке припущення висловив адвокат юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Євген Соловйов.

"В Україні паралельно основній роботі працюють мільйони приватних підприємців. Я не думаю, що їх слід через це вважати корупціонерами", - говорить він.

На думку юриста, новий пакет законів краще регулює окремі питання боротьби з корупцією, проте його прийняття у такому вигляді "не лише не вирішує проблеми боротьби з корупцією в цілому, оскільки залишає досить лазівок, але і додає проблем на рівному місці величезній кількості "пересічних маленьких українців".

"Відповідно до ст. 2, 4 Закону 1506, фізичні особи - підприємці не можуть займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу органу управління або наглядової ради підприємства чи організації, метою яких є отримання прибутків. Прикладів абсурдності таких норм можна навести безліч. Скажімо, деякі юристи змушені бути приватними підприємцями, якщо вони хочуть стати арбітражними керуючими, це вимога законодавства", - розповідає він. Тому, за словами експерта, вони вже не можуть працювати юристами.

"А якщо людина займається ремонтом взуття як приватний підприємець і паралельно працює вахтером, дохід від цих видів діяльності явно невеликий, але виходить, вона є корупціонером. Проте цілком можливо, що цю норму до Закону включили свідомо і вона спрямована на боротьбу за зменшення підприємців, які сплачують єдиний податок", - каже Соловйов.

Нагадаємо, закони "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення", мали набути чинності вже 1 січня 2010 року, проте парламент ухвалив рішення відкласти введення їх в дію на 3 місяці – до 1 квітня.

Читайте також:

Введення в дію антикорупційних законів відклали на 3 місяці

Депутати відмовилися удосконалювати закони про боротьбу з корупцією

Ющенка звинуватили в порушенні антикорупційних зобов'язань України

США будуть боротися з корупцією в українській владі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: