Нові дорожні знаки не вивчили навіть даішники, а водіям вони схожі на комікси

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нові дорожні знаки не вивчили навіть даішники, а водіям вони схожі на комікси

ДАІ працює з новими правилами / Фото: УНІАН

У учасників руху зміни поки викликають труднощі.

Сьогодні в Україні почали діяти нові правила дорожнього руху, які викликають труднощі навіть у інспекторів ДАІ.

Пояснення деяких табличок даішники давали без зупинки, а інші змушували їх довго думати, повідомляє "Сегодня".

Наприклад, подивившись на фотографію знака 1.40 "Кінець дороги з удосконаленим покриттям", молоді інспектори дещо задумалися. "Ми ще самі нових правил не знаємо, - відповів інспектор. - Нам поки не говорили, якщо у вас є питання - запитуйте в Управлінні на проспекті Богдана Хмельницького".

Його колега з іншого екіпажу, побачивши фото нових знаків, сказав, що більшість, звичайно, йому зрозумілі, але пояснити знак "Кінець дороги з удосконаленим покриттям" не зміг. Вислухавши тлумачення таблички, даішник пожартував: "Загалом, у нас така, поліпшена, одна, а знак - кінець дороги з Конча-Заспи".

Офіційно у київській ДАІ відповіли, що навчають нових нормативів всіх без винятку інспекторів. "Інструктажі проходили в обов'язковому порядку, пройдуть і перед чергуванням, - розповіла спікер столичної автоінспекції Наталя Сторожик. - Не знати знаків - це неприпустимо, вони їх вивчать як "Отче наш".

До цього в ДАІ додають, що коректніше питати інспекторів про нові знаки все ж сьогодні, ніж за день до вступу: "В цьому випадку, як у школі - хтось добре вивчив матеріал, інші - ще вивчають".

Також у ДАІ кажуть, що в перший день нових ПДР штрафувати за їхнє порушення не будуть. "Всі ми люди, тому протягом місяця будемо проводити широку роз'яснювальну бесіду, ми ж покликані допомагати водіям на дорозі. Не виключено, що це затягнеться на декілька місяців", - повідомили інспектори.

При цьому нові ПДР не знають і більшість водіїв. "Мене лякає пункт, що можуть оштрафувати за їзду без світла в сутінки, але, коли вони починаються лише сказано, що від заходу до сходу сонця. Це що - треба возити з собою календар, де сказано, що 15 квітня захід сонця о такій годині, а 15 грудня - о такій?", - запитує київський таксист.

У той же час, деякі водії вважають нові знаки коміксами. "Перевернута машина насмішила. Це що - дозволена парковка догори колесами або їзда на даху? Я про нові правила нічого толком не чув", - зазначив столичний водій.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація