Нові правила для "швидкої допомоги": за скільки очікувати і чи приїде взагалі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нові правила для "швидкої допомоги": за скільки очікувати і чи приїде взагалі

Фото: konkurent.ua

У деяких випадках людей просто консультуватимуть телефоном.

Із першого січня для медиків "екстренки" встановлюють нормативи, коли вони повинні приїхати на виклик. Диспетчери, які приймають дзвінки, мають класифікувати випадок: на аварії, до людей, що не дихають, мають сильну кровотечу- бригада мусить примчати за 10 хвилин. Якщо ж ситуація не настільки критична - за 20 хвилин.

Йдеться 4 січня 2021 року в сюжеті ТСН.19.30

Інші категорії - не термінові, коли людина може сама сходити до лікарні, переадресовуються на сімейну медицину, або людину телефоном консультує лікар, який є у диспетчерському відділі швидкої допомоги.

Ось у Білій Церкві Київської області швидка до непритомного чоловіка після отруєння газом доїздить за 8 хвилин, бо ж випадок критичний. Пацієнт в поганому стані, у квартирі стався витік газу. Тут уже була швидка і забрала немовля із матір'ю. А от свекр вирішив не відволікати медиків від дітей і промовчав, аж доки не погіршало. «Ми на нього не звернули увагу. Його спитали, він сказав нормально», - кажуть лікарі.

Чоловіка завезли до лікарні. «В нас водій ас. Добре, що на дорогах сьогодні пропускали. А буває, що ж не пропускають», - каже лікарка бригади.

А от в гірських районах Буковини впоратись із нормативами буде вкрай важко. «Подивіться, ми підпираємо палкою двері. Бо можемо загубити по дорозі пацієнта», - показують медики свою машину .

Для працівників швидкої встановили нові правила

Для працівників швидкої встановили нові правила

Із Путильського пункту екстренної допомоги виїжджає бригада у складі фельшерки і водія на ВАЗі. Нова машина в районі є, але до віддалених сіл нею їхати не ризикують. 20-річний ВАЗ на гірських дорогах надійніший, але нормативів не витримує. «Півгодини, до години, якщо в гори. А буває, що і не доїжджаємо. Буває, що ще треба йти пішки до хворого. Це ще час займає», - розповідає водій ВАЗу.  

У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, класифікація викликів і нормативи - європейська практика. Але карати за спізнення нікого не будуть. «Ті, хто будуть доїжджати і вкладатися в норму, ті будуть отримувати коефіцієнт до тарифу», - повідомляє міністр.

Як наблизитися до європейських стандартів, розмірковують і Анатолій з Ірина із Буковини. Наразі нових ідей немає. «Інколи на конях вивозять людей на гору до машини», - розповідає лікарка.

Кореспондентка Оксана Муляр.

Наступна публікація