Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нові правила польотів безпілотників в Україні не є обов’язковими – фахівець

Керівник асоціації льотчиків переконаний, що посадовці Державіаслужби перевищили свої повноваження.

Власники безпілотних літальних апаратів обурилися новими правилами, які для них розробили в Державіаслужбі. Люди кажуть, що тепер їм можна літати хіба що в себе в квартирі, та й то з обмеженнями, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Апарати, котрі ще донедавна сприймали, як кумедні іграшки, держава визнала за учасників повітряного руху та встановила штрафи за порушення його правил. Власники дронів кажуть, що чиновники новаціями немовби кажуть: "або ми будемо знати, де літає кожен з таких апаратів, або ж вони взагалі не літатимуть". Фахівці ж Украероруху, котрі й запровадили нові правила, пояснюють, що одна справа, коли перші безпілотники підглядали за дівчатами, а зовсім інша, коли теперішні апарати бризкають поля та ліси, моніторять насадження, стежать за міграцією тварин і починають доправляти товари покупцям просто до подвір’я. 

ВідеоВласники дронів обурені новими обмеженнями від Державіаслужби

Власники безпілотних літальних апаратів обурилися новими правилами, які для них розробили в Державіаслужбі. Вони кажуть - тепер їм можна літати хіба що в себе в квартирі, та й то - з обмеженнями. Натомість чиновники від авіації наголошують - правила вкрай потрібні, бо дрони-нелегали можуть завдати серйозної шкоди. 

Власники дронів обурені новими обмеженнями від Державіаслужби

Чиновники від авіації наголошують, що правила вкрай потрібні, бо дрони-нелегали можуть завдати серйозної шкоди, а не помічати проблеми вже неможливо. "З одного боку, це красива зйомка, пейзажі. З іншого боку, це все може бути небезпечно. Якщо ти хочеш пілотувати дрон, ти повинен знати і структуру повітряного простору, де літають пасажирські повітряні судна, де є заборонені державою зони – атомні електростанції,  артилерійські склади, державні заклади", - пояснив керівник відділу управління Укравіацентру Олег Крижановський.

Ентузіасти у відповідь переконують, що вони не проти правил, як таких, але щойно схвалені – занадто суворі. До того ж, вони виписані нечітко та можуть бути трактовані дуже широко, що створює загрозу довільного трактування чиновниками. Фахівці з-за кордону теж визнають, що українські норми недосконалі – у Європі правила хоч і суворі, проте чіткі та позбавлені можливості двозначного прочитання.

Фотогалерея В Україні випробували нові дрони-невидимки (8 фото)

Натомість голова асоціації пілотів та власників літаків Юрій Яковлев просить обійтися без паніки, бо опубліковані  правила Державіаслужби – це лише побажання.  "Повітряний кодекс говорить про те, що якщо ти використовуєш БПЛА не більший за 29 кг, то ця діяльність регулюється відповідними федераціями. І федерація в цьому питанні вища не тільки Державіаслужби, але навіть Кабінету міністрів", - запевняє він.

Як повідомлялося, Державіаслужба на офіційному сайті надрукувала тимчасові правила для операторів коптерів. Згідно з ними, тепер неможна підніматися вище 50 метрів, літати над дорогами, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами, а якщо це потрібно, то заявки слід подавати не пізніше, ніж за 10 днів до польоту. Власники безпілотників кажуть, що з такими правилами можна взагалі не злітати.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції