Нові протиріччя у Київраді

На засіданні Київради вчергове виникли конфлікти між опозицією та провладними депутатами. Деякі, як фракція Кличка, залишили сесійну залу.

Київрада
Архів
Сесія Київради 18 жовтня знову проходить із суперечками.
На засіданні Київської міської ради, що відкрилося 18 жовтня, вчергове виникли конфлікти між опозиційними фракціями та представниками провладної більшості.

Так, зокрема, депутатська фракція Віталія Кличка у повному складі залишила сесію Київради, оскільки не було задоволено її вимогу про негайне надання документів і матеріалів засідання ради 1 жовтня. 

Про рішення не брати участі у засіданні офіційно заявила у сесійній залі співголова фракції Кличка Наталія Новак.
 
Перед цим фракція БЮТ і фракція Кличка вимагали надати їм усі проекти рішень та відповідні матеріали сесії Київради 1 жовтня. Відповідні заяви зачитали голова фракції БЮТ у Київраді Тетяна Меліхова та Новак.
 
Меліхова заявила, що Київрада на засіданні 1 жовтня прийняла рішення про роздачу понад 1800 гектарів землі, водночас близько 70% проектів рішень до цього часу депутати не бачили. 

У зв’язку з цим опозиціонери просять негайно надати усі відповідні документи для ознайомлення, а також вимагають відсторонити від виконання обов’язків головуючого на засіданні секретаря Київради Олеся Довгого на два пленарних засідання для того, щоб він вивчив регламент сесії і надалі його не порушував. 

"Невиконання наших вимог буде свідченням того, що мер разом з більшістю у Київраді налаштовані і надалі вирішувати власні питання за рахунок киян і нехтувати інтересами наших виборців", - підкреслила Меліхова.
 
У свою чергу, озвучуючи заяву фракції Кличка, Новак повідомила, що понад 400 проектів рішень від 1 жовтня не було надано депутатам. Крім того, ця сесія відбувалась з порушеннями регламенту. 

За словами Новак, також було порушено норми закону відностно перешкоджання депутатській діяльності, зокрема, до сьогоднішнього дня депутати не змогли на свої звернення отримати проекти рішень Київради і результати поіменного голосування. 

У зв’язку з цим, фракція Кличка і надалі вимагатиме у судовому порядку скасування рішень сесії 1 жовтня. Відповідні документи, зауважила Новак, було передано до Окружного адміністративного суду Києва, однак через помилку юристів позов було подано не за належністю. Документи суд повернув фракції, але найближчим часом вони будуть подані до суду за належністю. 

"Помилилися юристи, і позов був поданий до суду не за належністю. Ми забрали цей позов і подамо в суд за належністю. Це повинен розглядати, мені здається, Шевченківський районний суд", - сказала журналістам у кулуарах Київради Новак. 

Щодо того, коли це відбудеться, за словами співголови фракції, завтра, 19 жовтня, має повернутися з відрядження голова фракції Віталій Кличко й одразу після цього документи буде передано до суду. За словами Новак, до прокуратури матеріали сесії Київради 1 жовтня уже передано. 

Інша опозиційна фракція Київради, БЮТ, виступила з критикою керівництва ради за запрошення на сесію фізичних осіб для їх присутності при голосуванні щодо приватизації використовуваних ними земельних ділянок. 
 
Про це журналістам повідомили голова фракції БЮТ Тетяна Меліхова й депутат від БЮТ Юрій Дмитрук.

Тетяна Меліхова
УНІАН
Проти рішень столичної влади протестували голова фракції БЮТ Тетяна Меліхова...
Вони пояснили, що керівництво Київради запросило на сесію тільки тих людей, які оформляють приватизацію земельних ділянок, які вже перебувають у їхньому користуванні й претензій до яких у депутатів бути не може.

"І треба було їх викликати, щоб дозволити їм приватизацію? Це знущання над киянами, які хочуть показати як добродійність Олеся (Довгого) і Черновецького!", - сказав Дмитрук.

На думку Меліхової, керівництво Київради навмисно запросило на сесію людей похилого віку, щоб потім у період передвиборної кампанії залучати їх до участі в мітингах з метою пропаганди на користь мера Києва Леоніда Черновецького.

Разом з тим, Дмитрук повідомив, що серед питань на порядку денному Київради з приватизації земельних ділянок фізособами є 7 сумнівних, на думку БЮТ, питань.

Він також заявив, що людей, яким виділяються ці земельні ділянки, керівництво або не запросило на сесію, або замість них прийшли адвокати, які представляють громадян відповідно до нотаріально завірених посвідчень.

Під час сесії депутати від БЮТ були обурені виступами адвокатів і запропонували зняти сумнівні питання з порядку денного.

У відповідь секретар Київради Олесь Довгий заявив, що БЮТ спекулює питаннями відводу земельних ділянок фізособам, більшість із яких довгі роки чекали відводу їм землі.

Крім того, Меліхова заявила, що БЮТ ініціює ухвалення рішення про введення мораторію на відведення вільних земельних ділянок, що не мають користувачів доти, доки Київрада не розробить схему відводу таких ділянок.

Зі слів Меліхової, простий киянин роками може подавати документи й домагатися відводу йому земельної ділянки в 0,1 га, тоді як люди близькі до оточення влади Києва можуть написати клопотання про відвід їм ділянки й одержати його протягом двох місяців. 

Наразі близько 100 людей очікують біля будинку Київської міської ради на вулиці Хрещатик, 36 рішень Київради з відводу їм земельних ділянок. Більшість із них - люди старшого й похилого віку.

Їхня присутність у Київраді пов'язана з тим, що рада змінила процедуру прийняття рішень про відвід земельних ділянок юридичним і фізичним особам.

Зокрема, особи, яким виділяється земельна ділянка, присутні в сесійній залі й аргументують для депутатів причини, з яких їм необхідно отримати ділянку. 

Крім того, із критикою своїх опонентів виступили провладні столичні депутати. Зокрема, Блок Леоніда Черновецького закликав колег  з опозиційних фракцій публічно відзвітувати про виконану роботу за півтора роки. 

Як повідомляє прес-служба Київради, про це в інтерв`ю журналістам заявив голова фракції Блоку Леоніда Черновецького в Київській міській раді Денис Комарницький.
 

Наталія Новак
УНІАН
...і представниця фракції Віталія Кличка Наталія Новак.
За його словами, коли представники опозиції говорять, що вони готуються до перевиборів, то, "напевно, виборцям було б дуже цікаво спершу почути від цих політиків звіт про їхню роботу".
 
"Коли ми приймали бюджет на цей рік, в який закладено серйозні доплати пенсіонерам, медикам, викладачам, то можна теж було говорити, що ми готуємося до виборів. І нам є про що відзвітувати. Коли ж опозиція стверджує, що в неї, бачте, нібито немає можливості спілкуватися з виборцями, немає приймалень, немає ще чогось, то можна відзвітувати тут і зараз. Логічно, щоб кожна фракція розповіла, які проекти рішень нею було подано, які проекти рішень було проголосовано, в яких комісіях і як працювали депутати. Незалежно від того, коли будуть вибори", - зазначив Комарницький.
 
"Взагалі, постійні перевибори або дуже часті вибори – це завжди не дуже добре. Всі чудово розуміють, що на момент виборів вся господарська робота в державі або в місті загальмовується, оскільки всі зайняті виборчою кампанією. Тим більше, на сьогоднішній день ніяких законодавчих підстав для перевиборів Київради й міського голови немає", - підкреслив він.

ВідеоПодії у Київраді (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: