Нові протиріччя уряду та Секретаріату

Секретаріат президента критикує уряд за недостатню увагу до актуальних економічних і соціальних проблем. Микола Азаров спростовує звинувачення.

Олександр Шлапак
УНІАН
Олександр Шлапак жорстко розкритикував Кабмін.

Перший заступник голови Секретаріату президента України Олександр Шлапак висловив стурбованість ставленням уряду до принципових питань соціально-економічного життя та безпеки держави.

"Можемо констатувати, що запас міцності, закладений в економіку попередніми урядами, вичерпався. На жаль, тенденції, які демонструють результати діяльності нинішнього уряду, не радують", - зазначив Шлапак.

Він зауважив, що темп зростання промислового виробництва в 2007 році зменшувався, а у червні скоротився на 5% порівняно з січнем цього ж року (з 115,8% до 110,4%). За словами Шлапака, протягом нинішнього року спостерігається також спад темпу зростання ВВП. У січні 2007 року він становив 9,3%, у червні - 7,8%.

"Така статистика не дає підстав для парадних рапортів. Натомість, вона має спонукати до системної серйозної роботи", - наголосив Шлапак. Він також відзначив, що уряд досі не підготував програму своєї діяльності, тож про планування його роботи говорити важко. 

Чиновник висловив сумнів у обґрунтованості деяких рішень і дій уряду. Також він наголосив, що зараз зростає зовнішній борг України. Шлапак висловив сумнів у доцільності рішення Кабміну щодо зовнішніх запозичень.  

За словами Шлапака, залишається критичною ситуація із заборгованістю з повернення ПДВ - вона зросла до 12,8 млрд. грн. Цю заборгованість представник Секретаріату вважає потужним джерелом для корупції. До того ж, за його словами, у відшкодуванні ПДВ помітні чималі диспропорції: якщо рівень відшкодування ПДВ у Донецькій області склав 58,4%, то, наприклад, в Одеській - лише 18,1%. 

Азаров-Янукович
УНІАН
Микола Азаров задоволений роботою уряду та спростовує критику на його адресу.

Кабмін також звинувачується у відсутності низки необхідних підзаконних актів та відтерміновуванні вступу України до СОТ. "Подібне ставлення уряду до своїх обов’язків викликає сумніви в наявності політичної волі і професійної спроможності завершити приєднання України до Світової організації торгівлі. Зволікання на цьому шляху можуть привести до погіршення становища України на зовнішніх ринках", – підкреслив Шлапак. 

Найбільш кричущою демонстрацією хибності підходу чинного уряду до соціально-економічної політики заступник голови Секретаріату назвав неспроможність Кабміну дати адекватну відповідь зростанню цін і належно організувати заходи з ліквідації наслідків та надання компенсації потерпілим від техногенних аварій і стихійних лих.

Шлапак наголосив, що чинний уряд практично всі принципові рішення щодо підвищення добробуту громадян ухвалював після неодноразових звернень президента України. Він наголосив, що Віктор Ющенко ще 12 липня спрямував до Кабінету міністрів листа, в якому викладені всі необхідні розрахунки щодо реалізації соціальних ініціатив глави держави, а також джерел покриття відповідних видатків.

"У робочому порядку ці розрахунки передані Міністерству фінансів відразу після виголошення президентом Ющенком своїх ініціатив у м.Острозі. Уряд має всі дані, аби включити їх до проекту бюджету. Тут не потрібні додаткові обговорення - уряд просто має виконати свою роботу", - наголосив Шлапак. 

Він також повідомив, що на постійному контролі глави держави перебувають питання щодо подолання наслідків техногенних аварій і їх запобігання у майбутньому. Частота і дедалі серйозніші наслідки аварій, насамперед на залізниці, ставлять руба питання про професійну придатність керівництва Мінтрансзв'язку та МНС, вважає Шлапак. 

Нестор Шуфрич
УНІАН
Уряд було піддано критиці і у зв'язку з аварією у Львівській області.

"Пасивність уряду у вирішенні настільки важливих проблем викликає стурбованість. Кабінету міністрів варто перейти від декларацій до конкретних організаційних і кадрових рішень щодо економічного блоку уряду, а також інших ключових міністрів, чия діяльність не відповідає масштабу поставлених перед ними завдань», - наголосив він.

На критику, що прозвучала на адресу уряду, зокрема, від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", Шлапака та представниці "НУ" Ксенії Ляпіної, вже відповів перший віце-прем'єр, міністр фінансів України Микола Азаров.

Зокрема, він спростував інформацію щодо надмірного зростання зовнішнього боргу України. Сьогодні на розширеному засіданні колегії Державної податкової адміністрації він звернувся до Ляпіної: "Ти ж  за бюджет голосувала. Твій є підпис на бюджеті країни. Там все розписано, скільки Україна повинна позичити на внутрішньому і зовнішньому ринках. Чого ж ти розповідаєш, що Україна в борги залізає?" 

При цьому він підкреслив, що уряд працював і працює в правовому полі. ”Нам заважають зараз, ускладнюють нашу роботу, і разом з тим ми маємо зростання промислового виробництва, ми маємо зростання доходів бюджету. Ми будемо твердо утримувати ситуацію в країні”, - зазначив Азаров.

Також віце-прем'єр наголосив на тому, що уряд не вчиняє тиску на українських підприємців. Заяви блоку "НУ-НС" про збільшення податкового навантаження на бізнес у зв`язку з майбутніми парламентськими виборами він назвав "маячнею сивої кобили". 

"Це "маячня сивої кобили". По-іншому я коментувати це не можу", - відреагував на критику Азаров. 

Ющенко-Янукович
УНІАН
Команди президента і прем'єра знову конфліктують.

За словами Азарова, на сьогоднішній день збір податків йде в звичному режимі, й податкові органи "беруть з підприємств не більше і не менше", ніж це передбачено державним бюджетом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: