У Києві збільшилися тарифи у 8 разів

Українцям обіцяють й другу хвилю підвищення платежів на початку 2010 року.

У Києві підвищилися комунальні платежі. Серед статей витрат додалися: утримання будинку та прибудинкової території. За це мешканці, наприклад, однокімнатної квартири в Святошинському районі повинні платити в 8 разів більше.

Коефіцієнт, на який потрібно множити метраж квартири, в "хрущовках" інколи вищий, ніж в елітних новобудовах. За словами влади, вартість залежить від кількості квартир у будинку - чим їх більше, тим тариф менше. Для прикладу, в 100-квартирній "хрущовці" на Нивках коефіцієнт - понад 3 грн за метр, а в царському будинку на Саксаганського, де лише 32 квартири, за метр треба заплатити лише 1,67 грн.

Влада обіцяє, що в кожному домі проведуть слухання і мешканці зможуть зменшити квартплату. Вона складається з 26 показників (обслуговування ліфта, вивіз сміття, винищування щурів), і, відмовившись від будь-яких послуг, можна заощадити.

Ооднак скорочення квартплати не можливе, бо буде стосуватися лише другої хвилі підвищення, яка запланована на початок 2010 року.

Комунальники пояснюють підвищення тарифів, тим що необхідні гроші для ремонту під'їздів і заміни труб.

Нагадаємо, 1 травня столична влада оприлюднила нові тарифи на ЖКП для населення, які введені з 1 червня. Згідно з розпорядженнями мерії, нові тарифи на воду і опалювання для киян будуть збільшені приблизно удвічі.

Вартість послуги за холодне водопостачання і водовідведення за наявності квартирного або будинкового лічильника затверджена у розмірі 3,02 грн за 1 кубометр (була плата 1,48 грн), за відсутності засобу обліку - 16,61 грн на 1 людину (була 8,14 грн).

Вартість послуги за гаряче водопостачання і водовідведення за наявності лічильника складатиме 13,69 грн за 1 кубометр (було 7,38 грн), без засобу обліку - 47,92 грн за 1 людину (була 25,89 грн).

Тариф на послугу з централізованого опалювання для населення за відсутності засобів обліку теплової енергії затверджено у розмірі 2,38 грн за 1 кв. м опалювальної площі на місяць (зараз 1,6 грн за 1 кв м на місяць). Суму тарифу встановлено для розрахунків за опалювання щомісяця протягом року.

В усіх розпорядженнях про тарифи на ЖКП для населення наголошується, що їх встановлено з метою поетапного приведення вартості послуг до економічно обґрунтованих витрат.

Читайте також:

В липні кияни заплатять за комунальні послуги вдвічі більше

Тимошенко забере в місцевої влади право формувати тарифи ЖКГ

У Києві сильно зросли комунальні тарифи

Черновецького визнали загрозою населенню Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: