Нові ціни на газ будуть шоком для промисловості

Експерти вважають, що до нинішнього підвищення цін на газ промисловості треба було готуватися ще два роки тому.

Підвищення ціни на газ для промисловості цього року на 75% стане економічним шоком для тих українських підприємств, які ще не встигли запровадити енергозберігаючі технології, вважають незалежні експерти.

Період економічного зростання, коли легше було залучити інвестиції та кредити для модернізації виробництва, завершився. В умовах світової фінансово-економічної кризи українській промисловості залишилася тільки шокова терапія, сказав експерт центру "Номос" Михайло Гончар:. "Те чи інше підприємство тепер, можливо, і хотіло б щось закупити, модернізувати, переоснастити, аби споживати менше газу, але воно не має звідки взяти гроші для цього. А якщо і має, то мусить одразу думати, за який кошт воно це повертатиме, коли ринки металургійної та хімічної продукції впали", - сказав Гончар.

На думку експерта, до нинішнього подорожчання палива варто було готуватися ще два роки тому. Але влада не вживала законодавчих та регулюючих заходів з підготовки економіки до зростання газових цін. За рішенням Нацкомісії з регулювання електроенергетики, гранична ціна газу для промисловості зросла на понад 75% без врахування ПДВ, цільових надбавок та транспортних видатків.

Читайте також:
Газ для бюджетників і промисловості подорожчав
Альтернатива газу: як Україна може позбутися залежності від Росії
Газовий контракт поставив Україну у вузькі рамки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: