Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нові умови призначення субсидій зробили надання допомоги більш адресним та доступним

Нові умови призначення субсидій зробили надання допомоги більш адресним та доступним.

Протягом останніх двох років система надання житлових субсидій в Україні зазнала радикальних змін. Нові умови призначення субсидій зробили отримання цього виду допомоги доступним саме для тих, хто її потребує.

Ще у серпні 2014 року Уряд запровадив новий порядок визначення розміру обов'язкової частки плати за житлово-комунальні послуги в разі призначення субсидії залежно від сукупного доходу домогосподарства на одну особу. Окрім цього було затверджено соціальні норми житла для оплати користування житлом і централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

Підвищення тарифів у 2015-му році поставило значно вищі вимоги до програм соціального захисту малозабезпечених громадян, тому Кабінет Міністрів України прийняв ряд постанов, якими запроваджено зміни до умов надання субсидій. Зокрема, було спрощено механізм звернення за призначенням субсидій. Відтепер для призначення цього виду допомоги достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати.  

Також було розширено коло претендентів на житлові субсидії за рахунок тих, хто потребував соціальної допомоги. Зокрема, право на субсидію отримали особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні (будинку). Рішення у таких випадках приймається відповідними комісіями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на підставі акта обстеження матеріально-побутових   умов домогосподарства і  договору  найму  (оренди)  житла.

Крім того, для призначення субсидії сукупний дохід став обчислюватися виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Серед найбільш важливих нововведень також варто відзначити такі:

- субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу домогосподарств за попередній календарний рік;

- субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на дванадцять місяців з місяця звернення за її призначенням;

- після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (дванадцять місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді без звернень громадян.

Як наслідок змін, протягом 2015-го року значно зросла кількість домогосподарств, які отримували субсидії. Якщо у грудні 2014 року субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 1,1 млн. домогосподарств, то у грудні 2015-го вже майже 4,6 млн.

Як зазначають у Мінсоцполітики, після завершення опалювального сезону, буде проаналізовано підсумки запровадження нових умов призначення субсидій та внесено корективи. Проте головний принцип залишиться незмінним: житлові субсидії матимуть можливість отримати усі, хто цього потребує.

До речі, у мережі Інтернет з'явився ресурс, що у доступній формі дає відповіді на ключові питання щодо житлових субсидій. Ресурс створений в рамках проекту Міністерства соціальної політики за підтримки Світового Банку та розташований за адресою: http://subsidiya.segodnya.ua. Зокрема, тут можна знайти відповіді на питання, як платити за житлово-комунальні послуги, якщо призначено субсидію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції