Нові знахідки українських археологів розв'яжуть дискусійне питання віку Житомира

Крім того, краще буде вивчено литовсько-польський період нашої історії.

Житомир має шанс офіційно підтвердити свій поважний вік. У тисячолітньому місті завершили перші археологічні розкопки на Замковій горі, йдеться у ТСН.16:45.

Тепер науковці вивчають знайдені артефакти. Усі вони, кажуть вчені, допоможуть визначити вік міста. І поки-що легенди про заснування Житомира в ІХ столітті підтверджуються.

Нині у відрах зі спеціальним розчином археологи миють знахідки. Це називається - камеральна обробка матеріалу. У відмитих шматках вже можна розгледіти предмети. Тут є стародавні монети, глиняний посуд, кахлі, якими облицьовували печі, керамічні козацькі люльки. І головні знахідки - бронзові ґудзики 13 століття, фрагменти скляного посуду і віконниць часів Київської Русі.

Історики кажуть, ці знахідки свідчать, що на цій території було велике місто. Вперше у літописах назва Житомир згадується наприкінці 14 століття. Вчені сподіваються, що розкопки допоможуть відповісти на питання, яким місто було до цього - за часів Київської Русі 12-13 століття. Бо за цей період про нього дуже мало згадок. Археологи зі столиці уже тішаться - в Житомирі знайшли те, що втрачене у Києві.

ВідеоЦінні артефакти: науковці намагаються визначити вік Житомира

"Для нас дуже цікавий литовсько-польський період, тому що в Києві він зберігся дуже погано, перебудовами його практично знищили. В Києві наприклад краще зберіглося ХІ століття ніж ХVІ. В Житомирі навпаки, хороший литовсько-польський період", - каже старший науковий співробітник інституту археології НАН України Михайло Івлєв.

На місці, де ведуться розкопки, колись стояв замок, а навколо були укріплення. Досі історики не знаходили їхні фундаменти. Сліди цих будівель археологи сподіваються відшукати вже навесні.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: